3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Žigmundová
Nárok na dovolenku - skrátený úväzok

Dobry den,
Chcela by som sa dopatrat k usmerneniu, paragrafu ci nejakej aplikacnej pomocke pri naroku na dovolenku u PZ pri skratenom uvazku.
Nasla som si na minedu aplikacnu pomocku- vzorec a podla neho som postupovala. Rucne som si napocitala, nakolko mi program dava kazdemu 45 dni bez ohladu na uvazky a mzdarka predo mnou to takto nechavala. Od noveho roka chcem nastavit spravne
1. Podla vzorca minedu a rovnako trojclenky mi vychadza, ze percenta uvazku nezohravaju rolu. Ide o dni, ktore ucitel vyucuje. Cize ak uci pondelok-streda-piatok so 60,87 uvazkom.. narok 27 dni
Dovolenku si bude vypisovat len na dni kedy by ucit mal.
2. Ucitelka s uvazkom 86,96 percent uci 5dni v tyzdni.. dovolenka 45 dni
3.ucitel s uvazkom 100percent no uci 4 dni v tyzdni.. dovolenka 36dni?

Je na to zakon? Nech sa viem odvolat..
Overila som si moj postup na meste - nas zriadovatel.
Tak ze mam postupovat nasledovne: kazdy ma mat 45 dni a vypisovat na cely tyzden bez ohladu na to kedy ucia.. nepaci sa mi to.

Priklad: ucitelka uci jednu hodinu nabozenstva kazdu stredu a ma dovolenku 45 dni plus starej 29!!! V lete si ma vypisat na cele dva mesiace a cez rok len na stredy.
Takto to robili predo mnou
Nezda sa mi to ani fer ani v sulade so zakonom.. ak na to vobec nejaky je
Prosim o pomoc a usmernenie ako postupujete na inych skolach
Vopred dakujem

Žigmundová
nárok na dovolenku

prosím o odpoved, máte niekto skúsenosti?

Maria Pavlikova
Nárok na dovolenku - skrátený úväzok

Dobrý deň,
ak ste na minedu našli aplikačnú pomôcku, tak postupujte podľa nej., nepýtajte sa na iných školách. Nemôžete mať istotu, že to robia správne. Ani zriaďovateľ, ani tí pred Vami nepostupovali pri stanovení nároku správne. Je pravdou, že dovolenka sa určuje podľa Zákonníka práce v týždňoch, ale v podstate sa prepočítava na dni aj pri plnom aj pri skrátenom úväzku, tak ako uvádzate. Prečo by si mal zamestnanec vypisovať dovolenku napr. na piatok keď to nie je jeho obvyklý pracovný deň. Možno vtedy pracuje u iného zamestnávateľa. Postupujete správne.