4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
lentilka
Nevyčerpaná dovolenka a MD

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom nároku na preplatenie nevyčerpanej dovolenky za rok 2022. Zostatok starej dovolenky mám 13 dní. 1.marca 2023 som nastúpila na materskú dovolenku. Mám nárok na preplatenie minuloročnej dovolenky? Zamestnávateľ mi ponúka len možnosť vyčerpania tejto dovolenky medzi materskou a rodičovskou dovolenkou, o čo nemám záujem.
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Nevyčerpaná dovolenka a MD

Dobrý deň,
stanovisko Vášho zamestnávateľa je správne. Zákonník práce umožňuje preplatiť nevyčerpanú dovolenku iba pri skončení pracovného pomeru. Dovolenku z roku 2022 si môžete vyčerpať do konca roku 2023, prípadne po skončení materskej dovolenky alebo po skončení rodičovskej dovolenky.

Iveta Lutišanová
Do akej PT patrim

Dobrý den, rada by som sa informovala do akej PT budem zaradená, ako učiteľka v MŠ, ak mám 1. Stupeň VŠ - odbor psychológia a študujem druhý rok pomaturitné pedagogika pre MŠ a vychovavatelstvo
Ďakujem za odpove

Maria Pavlikova
Do akej PT patrim

Dobrý deň,
Vaše zaradenie závisí od toho, či sa jedná o prvý pracovný pomer v školstve, či máte podmienku získať kvalifikačný predpoklad. Na rovnakú otázku s potrebnými informáciami som odpovedala na tomto portáli aj viac ako stokrát.