2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
arual
Občianska náuka

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o Váš názor .... mám vš vzdelanie - ekonomické + dpš a momentálne si robím RŠ - anglický jazyk. Momentálne učím na ZŠ angl. jazyk nekvalifikovane. Podľa zákona 1/2020 Z.z. (o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov) po štúdiu didaktiky z Obč.náuky, by som mohla učiť tento predmet kvalifikovane (tak som to pochopila).
Chcem sa spýtať, ak momentálne u nás vyučuje O.N. nekvalifikovaný učiteľ a ja budem kvalifikovaná, musia ma uprednostniť a zaradiť ako kvalifikovanú? Čo v prípade ak máme O.N. len 8h/týždňa a neurobilo by mi to polovicu úväzku (tým argumentuje riaditeľ) a tým pádom by ma nemohol neuznať ako kvalifikovanú, resp. existuje zákon na ktorý by som sa mohla odvolať?
Ďakujem veľmi pekne

Maria Pavlikova
Občianska náuka

Riaditeľ školy je zodpovedný za výchovno-vzdelávací proces a za personálne obsadenie školy. Samozrejme, že učiť majú kvalifikovaní učitelia, ale riaditeľ školy nemôže uprednostniť žiadneho učiteľa. On iba rozhodne, ktorý učiteľ bude učiť občiansku náuku. Nemáte žiadne prednostné právo. Máte vysokoškolské vzdelanie ekonomického zamerania, neuvádzate konkrétny študijný program a už ste kvalifikovaná na O.N. ?