5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
pjana
Odbor vychovavateľstvo a práca na ŠZŠ

Dobry den,
pracujem na specialnej zakladnej skole ako asistent ucitela. Mam vystudovany odbor vychovavatelstvo so zameranim na specificke pedagogicke problemy, stupen Mgr. Ake vzdelanie by som si mala doplnit, aby som mohla vyucovat na specialnej zakladnej skole? Dakujem za radu.

Maria Pavlikova
Odbor vychovávateľstvo a práca na ŠZŠ

Pre posúdenie plnenia kvalifikačných predpokladov sú dôležité vykonané štátne skúšky, resp. presné určenie, či Vaše vzdelanie zodpovedá vzdelaniu uvedenému vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., časť IV. písm. A bod 8. Keďže nič konkrétne ste neuviedli, nedokážem posúdiť.

pjana
Doplnenie informacii

Dobry den,dakujem Vam za reakciu. Na diplome mam uvedene vychovavatelstvo a na vysvedceni o statnej skuske: 1.pedagogika,2. Specialno-pedagogicke problemy. Mohla by som Vas poprosit o radu,ake vzdelanie je potrebne si doplnit?Dakujem.

Maria Pavlikova
Doplnenie informácii

Najvhodnejšie by bolo, keby ste absolvovali rozširujúce štúdium nejakého predmetu, ktorý sa špeciálnej škole vyučuje.

pjana
Rozsirujuce studium

Dobry den,
dakujem za odpoved. Pokial by som si spravila napriklad rozsirujuce studium informatiky (informatická výchova sa vyučuje na špecialnych zakladnych skolach na II. stupni) bola by som plne kvalifikovaná ako učiteľka v špeciálnej základnej škole? Nebolo by potrebne si spravit este rozsirujuce specialnej pedagogiky?