8 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Jarmila Smrekova
Odmeny vianocne

Dobry den, poprosila by som o pomoc a radu.
V decembri nam boli vyplacane vianocne odmeny, no neviem, ci nam boli spravne vyplatene.
Sme malotriedka ( 2 ucitelky na I. stupni ZS), v skole pracujem od polovice oktobra. Nastupila som na miesto byvalej ucitelky. Odmeny mi boli vyplatene v sume 40€ a koleginke 100€ ( v hrubom). Z inych zdrojov sme sa dozvedeli, ze odmeny mali byt vyplacane na kazdeho ucitela v sume 100€ v cistom.
Mohli byt skratene odmeny vzhladom k tomu, ze som nastupila od polovice oktobra alebo sa to vztahuje aj na pocet rokov praxe? Dakujem za vsetky informacie a rady.

Nicole
Odmeny

Dobrý deň,
možno v tomto článku nájdete tú správnu odpoveď.
http://www.minedu.sk/ucitelia-dostanu-predvianocnych-100-eur/

To zn., že každý učiteľ alebo nepedagóg dostal podľa výšky svojho pracovného úvazku aj odmenu - v hrubom. Ak mal niekto úvazok krátený - napr. 40 %, tak aj výška odmeny bola 40,- Eur. Ako každý príjem zamestnanca, tak aj tento príjem podlieha v zmysle zákona zdaneniu a príslušným odvodom do poisťovní. Na ruku v čistom teda dostal nie 40 Eur, ale o odvody menej.

Jarmila Smrekova
Odmeny

Dakujem za odpoved. No ja mam zmluvu na plny uvazok. Tak potom mi nemali kratit odmeny. Ci?

Nicole
Odmeny

Podľa komentára na www.minedu.sk - asi nie.

Nicole
odmeny

Ešte doplňujúca otázka - to ste dostali odmenu Vy a aj kolegyňa, ktorú ste prišli zastupovať? Lebo podľa www.minedu.sk sa výška odmien poskytla školám na základe stavu pracovníkov - podľa úvazkov - ku dňu 30.9.2015. Ak v tom stave bola zaradená Vaša kolegyňa, ktorú zastupujete od polovice októbra a ona dostala odmenu vo výške 100 Eur, podľa matematickej úvahy ona "vyčerpala" tento predpis.

Jarmila Smrekova
Odmeny

Nie, kolegina, namiesto ktorej som nastupila dostala odmenu uz na skole, na ktoru prestupila.Odmenu jej nevyplacala nasa skola.

Nicole
odmeny

Znova dávam do pozornosti to, čo je uverejnené na stránke minedu.sk.

Nicole
odmeny

Doplňam, že komentár na minedu.sk má odporúčací podtext...