2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Gabika84
Osoba asistenta učiteľa a vychovávateľa v ŠKD v jednom

Dobrý deň prajem,
máme asistenta učiteľa, ktorý bol prijatý na toto miesto bez pedagogického vzdelania, síce VŠ má, ale iného zamerania. Momentálne si robí adaptačné vzdelávanie a z vlastnej iniciatívy začal študovať pedagogiku.
Pre veľký záujem rodičov sa vedenie školy rozhodlo otvoriť ďalšie oddelenie ŠKD, kde sa uvažuje zo strany vedenia obsadiť toto miesto práve spomínaným asistentom. Jeho pracovná doba by mala byť na polovičný úväzok.
Je v súlade so zákonom, aby tento človek pracoval aj v ŠKD? Keďže by bol vedený ako samostatný vychovávateľ?
Ešte doplním, jeho aktuálne vyštudovaná VŠ je VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, študijný program sociálna práca, ktorá nemá s pedagogikou nič spoločné.
Ďakujem veľmi pekne za radu a usmernenie.

Maria Pavlikova
Osoba asistenta učiteľa a vychovávateľa v ŠKD v jednom

Jedna osoba môže byť aj pedagogickým asistentom aj vychovávateľom. Umožňuje to § 50 Zákonníka práce. Musia byť uzatvorené dve pracovné zmluvy. Zatiaľ nemôže byť zaradený ako samostatný vychovávateľ, pretože píšete, že je nekvalifikovaný. Je začínajúci pedagogický asistent a aj začínajúci vychovávateľ. Musí absolvovať jedno adaptačné vzdelávanie. Dajte mu podmienku získať kvalifikačný predpoklad podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. do štyroch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru v školstve pre obidve kategórie.