8 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Lujza
Otázka

Mám v škole žiaka so závažnými zdravotnými problémami a jeho rodičia ma požiadali, aby nemusel navštevovať školu. Za akých podmienok ho môžem oslobodiť od povinnosti dochádzať do školy?

alena.cervena
chorý žiak

Asi by bolo vhodné uvažovať o špeciálnej škole. Neviem v ktorej lokalite ste, ale choré, telesne postihnuté a zdravotne oslabené deti sú v Bratislave na Mokrohájskej 3.

Alena Červená

Tina Hanusova
chorý žiak

Počula som o podobnom prípade-rodičia požadovali individuálny študijny plán pre svoje dieťa. Nie som si istá, ale myslím, že podstatné slovo má teraz ošetrujúci lekár dieťaťa a až na základe toho rozhoduje riaditeľ...určite aj o tychto veciach presne pojednáva nový školský zakon...

Lujza
chory ziak

ďakujem Vám obom za ochotu. špeciálnou školou to riešiť nechceme, dúfame, že žiakovi zdravotné problémy po čase pominú. Po porade so zriaďovateľom sme sa rozhodli mu poskytnúť individuálne vzdelávanie.

Zdenko Krajcir
Chorý žiak

Je tu možnosť využiť ustanovenie § 24 ods. 2 písm. a) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchovea vzdelávaní (školský zákon)a o zmene a doplnení niektorých zákonov a s poukázaním na ustanovenie § 5 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, požiadať riaditeľa školy o oslobodenie od povinnosti dochádzať do školy, ako uvádzate, zo zdravotných dôvodov. Ak škola takejto žiadosti vyhovie a vydá rozhodnutie, zároveň táto škola zabezpečuje vzdelávanie dieťaťa v domácich podmienkach.

Lujza
áno, takto sme postupovali.

áno, takto sme postupovali. Bolo to asi najlepšie riešenie. Ďakujem.

Viktoria1308
špeciálny pedagóg

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Chcela by som pracovať ako špeciálny pedagóg na ZŠ na prvom stupni. Mám vysokoškolské vzdelanie 2.stupňa v odbore sociálny práca. Akú školu alebo rekvalifikačný kurz potrebujem. Ďakujem za odpoveď.

Lika
Plavecký výcvik

Môže vykonávať inštruktorku základného plaveckého výcviku vyučujúca I.stupňa ZŠ, alebo iba učiteľ TV ?