5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Lenka D.
Otázka

Dobrý deň prajem, veľmi pekne prosím o radu. Moja otázka znie - 15 rokov som pracovala ako učiteľka v MŠ a teraz budem pracovať ako vychovávateľka v Centre pre deti a rodiny. Moje vzdelanie je stredná škola učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, Bc. Pedagogika zamerané na vychovávateľstvo a pokračujem v štúdiu Mgr. Sociálna pedagogika a vychovávateľstvo . Mám teda absolvovať adaptačné vzdelávanie,ak prestupujem z pozície ako učiteľka MŠ na vychovávateľa v CDR a bude mi započítaná pedagogická prax? Ďakujem veľmi pekne. S úctou a prianím pekného dňa Lenka D.

Maria Pavlikova
Otázka

Adaptačné vzdelávanie absolvovať nebudete. Prax by Vám mali započítať celú, ale vždy je to na posúdení zamestnávateľa. Doterajšia prax je pedagogická a budete pracovať ako vychovávateľ - pedagogický zamestnanec.

Ludenka l
Dve pracovné zmluvy a dochádzka

Dobrý deň, prosím o radu. Na škole máme dochádzkový systém. ŠDK má druhú zmluvu na 4 hodiny týždenne ako učiteľ. Ako je potrebné riešiť dochádzku v tomto prípade, musí mať dva čipy - príchod / odchod ako ŠDK a druhý ako pedagóg? Pracuje v jednej budove, ten istý zamestnávateľ. Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Dve pracovné zmluvy a dochádzka

V súlade s § 8 zákona č. 138/2019 Z. .z učiteľ si môže dopĺňať úväzok činnosťou vychovávateľa a vychovávateľ si môže dopĺňať úväzok pracovnou činnosťou učiteľa výchovných predmetov, a to v rozsahu najviac sedem hodín týždenne. Ak to nie je vhodné riešenie, dve pracovné zmluvy sú možné podľa § 50 Zákonníka práce, ale každý pracovný pomer sa posudzuje samostatne a dochádzka v obidvoch pracovných pomeroch sa musí viesť preukázateľne a oddelene.

Ludenka l
Dve pracovné zmluvy

Ďakujem veľmi pekne.