6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Barbori Hegedüšová
Pedagogické minimum a vyučovanie angličtiny ako cudzieho jazyka

Dobrý deň, mala by som otázku ohľadom pedagogického minima. Vyštudovala som predškolskú a elementárnu pedagogiku s titulom Bc a mám štátnu skúšku z anglického jazyka. Chcela by som nastúpiť na externé štúdium britských a amerických štúdii, aby som mohla vyučovať angličtinu na druhom stupni alebo na strednej škole. Preto by ma zaujímalo, či sa moje doterajšie vzdelanie počíta ako pedagogické minimum alebo či ho musím absolvovať.

Mala by som ešte jednu otázku ohľadom TEFL. Robím si kurz vyučovania angličtiny ako cudzieho jazyka, ktorý je medzinárodný. Na stránke som našla aj katalóg krajín, do ktorých sa dá s týmto certifikátom vycestovať (medzi nimi aj Slovensko) a preto by ma zaujímalo,či je možné s týmto certifikátom učiť aj bez ďalšieho vysokoškolského vzdelávania. Jedná sa konkrétne o TEFL Academy.

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.
S pozdravom,
Barbora Hegedüšová

Maria Pavlikova
Pedagogické minimum a vyučovanie angličtiny ako cudzieho jazyka

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika s titulom Bc nie je pedagogické minimum ani ho nenahrádza. Je to kvalifikačný predpoklad na výchovno-vzdelávaciu činnosť v materskej škole. Na posúdenie vzdelania v oblasti cudzích jazykov, ktoré v súčasnosti absolvujete, sa obráťte na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Barbori Hegedüšová
Pedagogické minimum a vyučovanie angličtiny ako cudzieho jazyka

Ďakujem Vám veľmi pekne za ozrejmenie. Napísala som e-mail aj na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Pevne dúfam, že mi naň odpovedia.

Lenka Nahálková
Výučba anglického jazyka

Dobrý deň,

Mám vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v ekonomickom odbore. Našla som, že v minulosti stačilo aby som si spravila štátnu skúšku z anglického jazyka a mohla by som ho učiť napríklad na základnej škole. Je to prosím stále tak?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Výučba anglického jazyka

Kvalifikačné predpoklady na vyučovanie jednotlivých predmetov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z. Odpoveď na Vašu otázku je v prílohe č. 1, 3. diel, II. časť 1. bod. Áno, môžete učiť anglický jazyk na základnej škole.

Lenka Nahálková
Ďakujem

Ďakujem za odpoveď, prajem pekný deň.