2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Lucia Ocenasova
Platova trieda

Dobry den, velmi pekne vas pozdravujem a prosim vas o radu. Chcela by som sa opytat do ktorej platovej triedy budem zaradena, ak som vystudovala Bc. studium Predskolska a elementárna pedagogika v roku 2009 - ukoncene. Potom som pracovala v MS dva roky ako pani ucitelka a som momentalne na materskej dovolenke. Dokoncujem si VS vzdelanie na PF UK - Ucitelstvo pre primarne vzdelávanie, Mgr.statnice by som mala absolvovat v juni. zaujimalo by ma, ak by som sa zamestnala, pravdaze po ukonceni Mgr. studia ako ucitelka v ZS 1. stupen, do ktorej platovej triedy by som bola zaradena-predpokladam ze odpracovane roky v MŠ sa nezaratavaju ako prax v ZŠ? A do akej platovej triedy by som bola zaradena, ak by som nastupila ako ucitelka v MŠ? Dakujem krasne a želam všetko dobre.
Zaujima ma taktiez ci sa nejake odpracovane roky zaratavaju do skolskej praxe - teda mam kamaratku, ktora ma dilemu, ukoncene VŠ vzdelanie stavebne, Ing.,ukoncene pred asi 10 rokmi, teraz si doplna nejake pedagogicke minimum(2 rocne) a ak by sa zamestnala ako ucitelka, mysli si, ze sa jej zarataju do praxe aj roky, ktore pracovala v stavebnom odbore(nie skolstve) po skonceni VŠ. Je to tak? Dakujem velmi pekne!

Maria Pavlikova
Platová trieda

Prax v materskej škole je rovnako pedagogická prax ako na základnej škole. Po ukončení magisterského štúdia učiteľstvo pre prvý stupeň základnej školy, budete na základnej škole zaradená do platovej triedy 10. Ak nastúpite pracovať do materskej školy, budete zaradená minimálne do 9. platovej triedy. Pre určenie platovej triedy ako učiteľka materskej školy je dôležité aj stredoškolksé vzdelanie, ktoré neuvádzate.