10 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
pufinka123
platova trieda

Dobry den, chcela by som vediet do akej platovej triedy budem zaradena. Od septembra nastupujem ako asistentka ucitela v specialnej skole. Mam ukoncene SOU-odbor krajcirka a Bc. majster odbornej vychovy. Nemam ziadnu prax, nakolko som pracovala v zahranici. Bolo mi vysvetlene, ze prvy rok bude adaptacny. Plat budem mat ako nekvalifikovany pracovnik s priplatkom 6%. Po adaptacnom ruku budem mat aj vyssiu platovu triedu? A este do akej pracovnej triedy budem zaradena1, 2 alebo 3 ?? Dakujem

Maria Pavlikova
Platová trieda

Kvalifikačné predpoklady a kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1. Pre kategóriu pedagogický asistent v časti XVII. Na uvedenú činnosť spĺňate kvalifikačné predpoklady podľa písm. B a môžete byť zaradená do 8. platovej triedy ako začínajúci asistent a po ukončení adaptačného vzdelávania do 9. platovej triedy. Adaptačné vzdelávanie pri asistentoch trvá v súlade s § 5 ods. 3 vyhlášky MŠ SR č. 445/2009 Z. z. a s Čl. 2 bod 3 písm. a) smernice MŠ SR č. 19/2009-R spravidla tri mesiace. Zaradená budete do platovej triedy ako uvádzam vyššie a do pracovnej triedy dva. Tretiu pracovnú triedu v školstve nemáme.

pufinka123
Platova trieda

Mozem sa prosim este opytat, ci mi ta platova trieda 8. pocas adaptacneho vzdelavania plati aj na asisten ucitela na specialnej ZS? pretoze pani riaditelka mi povedala, ze budem dostavat 631e v hrubom, co mi vychadza, ze je to druha pracovna trieda-7.platova trieda + 6% priplatok pocas adaptacneho obdobia... Este by som Vas poprosila, kde by som si mohla najst MP skupiny B, ake deti sem patria. Velmi pekne dakujem za odpoved :)

Maria Pavlikova
Platová trieda

Áno, platí, ja som Vám odpovedala na Vašu otázku, kde uvádzate, že nastupujete ako asistentka učiteľa v špeciálnej škole.

pufinka123
asisten ucitela

Dobry vecer, rada by som vedela, ked uz pracujem ako asisten ucitela v specialne skole (stredna - SOU krajcirka, Truni - majster OV ukoncene Bc.), ci si budem musie dorobit specialnu pedagogiku - nadstavbu 2r. ? Budem moct po adaptacnom obdobi byt zaradena do 9tej triedy, aj bez specialneho vzdelania? Nastupila som do prveho rocnika - predskolska a elementarna pedagogika. rada by som ukoncila 7r studium. Mohla by som po ukonceni ucit aj v specialne ZS, ak si urobim Mgr. na prvy stupen + nadstavbu 2roky specialnu pedagogiku?? alebo to na specialnu ZS nebude stacit a je lepsie hned ist na specialnu skolu vysoku? Nerada by som robila studium zbytocne, ak by mi ho neuznali. Velmi pekne dakujem za odpoved.

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Najprv si ujasnite, čo chcete robiť a následne sa rozhodnite pre adekvátne vzdelanie. Vôbec nerozumiem, čo sa pýtate. Ak chcete pôsobiť v špeciálnom školstve, špeciálna pedagogika je jedným z predpokladov. Jedine na činnosť pedagogického asistenta sa nevyžaduje špeciálna pedagogika.

pufinka123
asisten ucitela

Dobry den, prepacte, ze som tak skomplikovala moje otazky. Tak na ped.asistenta v specialnej skole nepotrebujem specialnu pedagogiku (2 roky pomaturitne studium), ak som tomu dobre rozumiem. Na specialnej skole teda nemozem ucit s VS pre prvy stupen, ani ked by som si dorobila 2r pomaturitne studium? Tam treba vyhradne VS so specialnou pedagogikou? Velmi pekne dakujem za odpoved

Maria Pavlikova
Asistent učiteľa

Áno, je to tak. Na asistenta učiteľa nepotrebujete špeciálnu pedagogiku ani v bežnej škole ani v špeciálnej škole. Na výchovno-vzdelávaciu činnosť vykonávanú učiteľom musíte mať špeciálnu pedagogiku na vysokej škole v súlade s § 8 zákona č. 317/2009 Z.

Miroslava64
platové zaradenie

Budem vyučovať odborné predmety , ktoré mám vyštudované, v rozsahu 12 hodín z 23 na ZŠ, ale len polovicu v klasických triedach, ďalšie v špeciálnych triedach, mám ukončené VŠ , učiteľstvo aprobačných predmetov pre ročníky 5 až 9 , plus II atestácia, budem ako kvalifikovaný učiteľ, alebo nekvalifikovaný ?

Maria Pavlikova
Platové zaradenie

Ak učíte predmety svojej aprobácie v rozsahu 12 hodín z 23, v bežnej aj špeciálnej triede, tak ste kvalifikovaná v súlade s § 7 ods. 3 zákona č. 317/2009 Z. z. Zaradená máte byť v 12 platovej triede ako učiteľka s druhou atestáciou, pracovná trieda dve.