15 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Tinka29
Platová trieda

Dobrý večer, chcem sa opýtať, do akej platovej triedy by som mala byť zaradená:
Učím 3. rok na ZŠ. Mám VŠ 2. Stupňa v odbore- politológia a štátnu skúšku z nemeckeho jazyka, adaptačné vzdelávanie som ukončila pred 2 rokmi, DPŠ realizujem, koniec dpš by mal byť v lete 2024, odborová didaktika Občianskej náuky. Momentálne mám 100% úväzok- 6 hodín NEJ a zbytok na 1.stupni- matematika, slovenský jazyk a prvouka. Do akej platovej triedy mám byť momentálne zaradená? A do akej by som mala byt zaradená do skončení DPŠ?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Platová trieda

Dobrý deň,
ako učiteľka nemeckého jazyka ste kvalifikovaná aj bez DPŠ. Na vyučovanie na prvom stupni základnej školy ste nekvalifikovaná. Po ukončení doplňujúceho pedagogického štúdia, ak budete učiť nemecký jazyk a občiansku výchovu v rozsahu jednej polovice úväzku mínus jedna hodina podľa § 13 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. budete zaradená do 7. platovej triedy. Ak budete učiť na prvom stupni, tak budete zaradená do 6. platovej triedy. Keďže stále nie ste ochotná doplniť svoje informácie v plnom rozsahu, nebudem Vás viacej unúvať mojimi otázkami.

Tinka29
Odpoveď

Dobrý večer, ďakujem za odpoveď. Neviem však ešte,aké informácie doplniť.

Tinka29
*

Ide o moje prvé zamestnanie v školstve.

Maria Pavlikova
Odpoveď

Dobrý deň,
pýtala som sa Vás, či máte v pracovnej zmluve danú podmienku podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. získať kvalifikačný predpoklad do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru, pretože to má vplyv na platovú triedu.

Tinka29
*

Tak toto naozaj netuším,musím sa pozrieť.

Tinka29
*

Dobrý deň,
Prezrela som pracovnú zmluvu ale túto podmienku tam nemám.

Maria Pavlikova
Platová trieda

Dobrý deň,
ako učiteľka nemeckého jazyka ste kvalifikovaná aj bez DPŠ. Na vyučovanie na prvom stupni základnej školy ste nekvalifikovaná. Po ukončení doplňujúceho pedagogického štúdia, ak budete učiť nemecký jazyk a občiansku výchovu v rozsahu jednej polovice úväzku mínus jedna hodina podľa § 13 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. budete zaradená do 7. platovej triedy. Ak budete učiť na prvom stupni, tak budete zaradená do 6. platovej triedy. Zamestnávateľ Vám nedal podmienku na získanie kvalifikačného predpokladu podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z., tak pravdepodobne Vás nebude do obdobia štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru považovať za spĺňajúcu kvalifikačné predpoklady Momentálne by ste mohli byť zaradená do 7. platovej triedy..

Tinka29
*

Teraz som zaradená do 6.triedy s odôvodnením,že nemám pedagogické vzdelanie. Tak,ak to chápem dobre,ani po ukončení DPŠ nemusím byť zaradená do 7.ky,kým nebudem polovicu hodín učiť kvalifikovane.

Maria Pavlikova
Platová trieda

Dobrý deň,
gratulujem ! Napísala som Vám to už minulý týždeň.

renco17
Info

Dobrý deň pani Pavlíková chcel by som sa opýtať , pôsobím ako pedagogický asistent - 30.6.2020 som ukončil adaptačné a som zaradený ako samostatný pedagogický zamestnanec. Medzi tým som si spravil rigoróznu skúšku. Chcem sa teda opýtať po 5 rokoch praxe mi bude uznaná 1. atestácia v prípade, že by som napríklad začal učiť ako pedagogický zamestnanec predmet, ktorý mam vyštudovaný? Alebo sa mi prax započítava až odvtedy keď učím svoj predmet?

A druhá otázka ako pedagogický asistent už vyššie ako do 6 platovej triedy ísť nemôžem ani keď budem mať 5 rokov praxe a vykonanú rigoróznu skúšku a mala by mi byť priznaná 1. atestácia? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Info

Dobrý deň,
nepíšete aké máte vzdelanie, predpokladám, že ste kvalifikovaný. Ako pedagogický asistent môžete postúpiť do 7. platovej triedy len v prípade, že vykonáte prvú atestáciu po 1. 9. 2023. Žiadne náhrady atestácie nie sú, ani rigorózna skúška nie je atestácia. Keby rigorózna skúška bola prvá atestácia, nazývala by sa prvá atestácia a nie rigorózna skúška. Ak budete učiť kvalifikovane svoj predmet a päť rokov budete zaradený v kariérovom stupni samostatný pedagogický zamestnanec, bude sa dať uvažovať o postupe do vyššej platovej triedy,. Dovtedy nás určite čaká niekoľko noviel zákona.

renco17
Info

Dobrý deň,
aha neviem prečo som bol na tom, že rigorózna skúška nahrádza ako keby 1. atestáciu.
Čiže ak tomu správne rozumiem mám rigoróznu skúšku, ale musím si ešte urobiť prvú atestáciu po 5 rokoch. Čiže dajme tomu v roku 2025 si urobím prvú a následne musím čakať ďalších 5 rokov (2030) aby som mohol urobiť druhú?

Maria Pavlikova
Info

Dobrý deň,
ono sa to tak hovorí, že rigorózna skúška nahrádza prvú atestáciu. ale ja musím citovať zákon a tam to nie je tak vedené.. Ak máte rigoróznu skúšku, nemusíte absolvovať prvú atestáciu.. Najlepšie bude, keď si preštudujete § 30 ods. 1 a aj ods. 2 zákona č. 138/2019 Z. z.

renco17
Info

Ďakujem vám veľmi pekne za odpoveď.