5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
1988re
Platová trieda 9 alebo 10 (MŠ)

Dobrý deň,
chcela by som vedieť či som dobre zaradená do platovej triedy?

V roku 2007 som ukončila Obchodnú akadémiu vo Veľkom Mederi(stredná škola),
V roku 2012 som ukončila v študijnom programe: Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie (Mgr.), odbor: predškolská a elementárna pedagogika (2.stupeň vysokoškolského štúdia).
od roku 2013 september pracovala som ako vychovávateľka v zš 1-4 ročník.
od roku 2014 pracujem ako učiteľka MŠ.
som zaradená do platovej triedy 9.
Absolvovala som adaptačné vzdelávanie v školskom roku 2014/2015 dňa 29.06.2015
Odpracované mám 3 roky.

Ako je to možné, že mám viacerých (80%) spolužiakov ktorí sú zaradené do 10.-ej platovej triedy? Iba 2 z tých má strednú pedagogickú školu.

Ďakujem Vám za odpoveď

Maria Pavlikova
Platová trieda 9 alebo 10 (MŠ)

Kvalifikačné predpoklady pre učiteľky materskej školy sú uvedené vo vyhláške MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1, časť I. Pod písm. A v bode 1 je uvedené, že aj odbor aj program musí byť predškolská a elementárna pedagogika. Nepíšete, ne ktorej vysokej škole ste toto štúdium absolvovali, ale v prípade, že ste študovali na vysokej škole v Nitre, tak táto vysoká škola nerobí vysokoškolské štúdium druhého stupňa pre učiteľky materskej školy, ale iba pre prvý stupeň základnej školy. Aké štátnice ste mali v magisterskom štúdiu? Na základe uvedeného Vám patrí zaradenie do 9. platovej triedy, ak nemáte ÚSO z predškolskej pedagogiky alebo štátnice.

1988re
Univ.J.Selyeho v KN

Studovala som na Univerzite J. Selyeho v Komarne.
2007 - 2010 (Bc) - vysokoskolske studium 1. Stupna vykonanim statnej skusky v studijnom programe: Predskolska a elementarna pedagogika v studijnom odbore 1.1.5. Predskolska a elem.ped.
Vykonala som statnu skusku z predmetov: predskolsk. a elem. ped. + metodika predskolskej pedagogiky a vychovavatelstva
Obhajila som bakalasku pracu na temu Uloha rodiny vo vychove

2010 - 2012 (Mgr) - druhy stupen vysokoskolskeho studia v studijnom programe: Ucitelstvo pre primarne vzdelavanie v studijnom odbore 1.1.5. Predsk. a elem.ped.
Vykonala som statnu skusku z predmetov: didaktika a prax primarneho vzdelavania + teoria prim.vzdel.

Ked som to dobre rozumela tak patrim do 10.triedy?
Mozu to urobit ze ked oni nepotrebuju kvalifikovanu ucitelku tak nechaju ma v 9.plat.triedy?

Maria Pavlikova
Platová trieda 9 alebo 10 (MŠ)

Vo svojej odpovedi som Vám jasne napísala, že Vám patrí 9. platová trieda. Na úrovni magisterského štúdia ste kvalifikovaná ako učiteľka prvého stupňa základnej školy a nie ako učiteľka materskej školy. Štátnu skúšku z predmetov: predskolsk. a elem. ped. + metodika predskolskej pedagogiky a vychovavatelstva máte na úrovni bakalárskeho štúdia. Ak nemáte strednú školu v odbore učiteľka materskej školy, zaradenie do 9. platovej triedy je správne.

1988re
Platová trieda 9 alebo 10 (MŠ)

Velmi pekne dakujem az rychlu odpoved.
A este taka otazka ze niektore moje byvale spoluziacky su zaradene do 10.triedy a oni maju tiez taku istu skolu. Ako to moze byt?

Dakujem este raz. A pekny vykend Vám prajem