5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
miki
platové zaradenie

Prosím, poraďte mi,keďže zákony v tomto štáte sa dajú vykladať ako komu pasuje.
Absolvovala som VŠ aprobácia Slovenský jazyk a literatúra - nepedagogický smer /2003-2008/, potom som si v čechách dorobila pedagogické minimum na Univerzite Jána Amosa Komenského /2009-2010/ a nakoniec som navštevovala strednú školu - Pedagogickú a kultúrnu akadémiu v Modre, kde som absolvovala rozširujúce štúdium učiteľ predprimárneho vzdelávania a vychovávateľ /2010-2012/ukončené maturitou. V roku 2012 som nastúpila do práce ako začínajúci pedagóg, začala som s adaptačným vzdelávaním a od septembra 2012 som bola v platovej triede 8. Teraz mám adaptačné vzdelávanie dokončené a neviem kde mám teraz postúpiť, nemohol ma môj zamestnávateľ zaradiť do 10. triedy ako Vš vzdelaný nekvalifikovaný pedagóg? Je mi trošku ľúto, že človek platí za vysokoškolské vzdelanie štátu a štát mu to neuzná, a je mu to nanič. Aj keď túto cestu som si vybrala sama a mám rada svoju prácu s malými deťmi v MŠ.
Ďakujem

Maria Pavlikova
Platové zaradenie

Predpokladám, že učíte v materskej škole. Na úrovni stredného odborného vzdelania ste kvalifikovaná pre zaradenie do kariérového stupňa samostatný učiteľ pre predprimárne vzdelávanie. Zamestnávateľ Vás pre platové zaradenie môže zaradiť do 9. platovej triedy. Do 10. platovej triedy sa zaradí pedagogický zamestnanec, ktorý plní kvalifikačné predpoklady pre daný druh a typ školy na úrovni vysokoškolského vzdelania druhého stupňa, čo nie je vo Vašom prípade ako učiteľky materskej školy možné.

miki
odpoveď

Ďakujem za odpoveď, a teraz prichádza k tomu, že zamestnávateľ môže, ale nemusí uznať moju kvalifikáciu. A ďalej sa nepohnem. ďakujem ešte raz

ala99
zaradenie učiteľky v MŠ

Dobrý deň, mám podobný problém, ale v tom, že učiteľka MŠ má ukončené stredné odborné vzdelanie s maturitou - predškolská pedagogika, zároveň má vysokú školu I. stupňa - sociálna práca. Zamestnávateľ jej chce priznať 9. platovú triedu, má už ukončené adaptačné vzdelávanie. Je to správne?

Maria Pavlikova
Zaradenie učiteľky v materskej škole

Nie je to správne zaradenie. Pani učiteľka sa zaradí do 8. platovej triedy ako samostatná učiteľka materskej školy po ukončení adaptačného vzdelávania.