14 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Viktória 19
Platové zaradenie

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať do akej platovej triedy by som mala byt zaradená, ak mám absolvovanú strednú pedagogickú a sociálnu akadémiu, bakalársky stupeň predškolskej a elementárnej pedagogiky a magisterský stupeň učiteľstvo pre primárne vzdelávanie, ak budem pracovať ako začínajúca učiteľka v MŠ.
Za odpoveď vopred ďakujem.

Maria Pavlikova
Platové zaradenie

Ako začínajúca učiteľka materskej školy budete zaradená do 6. platovej triedy. Je potrebné ale presne porovnať Vaše vysvedčenie z magisterského štúdia so vzdelaním, ktoré je uvedené ako kvalifikačný predpoklad vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 1, 1. diel, I. časť oddiel A bod 3, prípadne iný podľa roku ukončenia. Je dôležité, či strednú školu pedagogickú a sociálnu akadémiu máte zameranú na učiteľstvo pre materské školy.

Viktória 19
Platové zaradenie

Áno, strednú pedagogickú mám zameranú na učiteľstvo pre materské školy, ale vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa (učiteľstvo pre primárne vzdelávanie) som dosiahla až v tomto roku 2020. Je teda pravda, že za takýchto okolnosti patrím do 5. platovej triedy ako začínajúci učiteľ, kedže 6. platovú triedu by som mala iba za okolností, že by som skončila štúdium do 31.8.2019?

Maria Pavlikova
Platové zaradenie

Ako začínajúca učiteľka materskej školy budete zaradená do 6. platovej triedy. Bolo by vhodné poradiť sa na okresnom úrade v sídle kraja, prípadne na ministerstve školstva, pretože, priznám sa, neviem rozlíšiť, kedy Vaša kombinácia vzdelaní je plnením kvalifikačného predpokladu a kedy nie. Ak by ste neboli kvalifikovaná, tak Vám dajú podmienku v súlade s § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. do štyroch rokov absolvovať rozširujúce štúdium predškolskej pedagogiky. Po úspešnom absolvovaní adaptačného vzdelávania Vás až do štyroch rokov zaradia podľa § 83 ods. 4 uvedeného zákona ako samostatnú učiteľku do 7. platovej triedy.

Dominika Bartánusová
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Do akej platovej triedy budem zaradená ako učiteľka v MŠ, ak mám vyštudovanú strednú školu: gymnázium, následne Bc. v odbore predškolská a elementárna pedagogika, program predškolská a elementárne pedagogika, a následne Mgr. študijný program učiteľstvo pre primárne vzdelávanie v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika. Adaptačné vzdelávanie mám úspešne ukončené, som teda samostatný pedagóg. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Ste samostatná učiteľka materskej školy na úrovni vysokoškolského vzdelania druhého stupňa a ste zaradená do 7. platovej triedy.

Gina
Pedagogický adistent

Dobrý deň,
chcem sa spýtať do akej platovej triedy by som mala byt zaradena ako učiteľka Anj na 2.stupni, keď mám Mgr. štúdium v odborné prekladatelstvo tlmocnictvo v odbore Anj, 2.rocnu prax na 2.stupni a ešte potrebujem ukončiť 2.roc DPŠ?
Ešte otázka v prípade pozície pedagogický asistent, tie isté okolnosti, a teda do kt. platovej triedy by som patrila? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Pedagogický asistent

Ak ste v lehote na splnenie kvalifikačného predpokladu a máte ukončené adaptačné vzdelávanie, mali by Vás ako učiteľku cudzieho jazyka zaradiť do 7. platovej triedy a ako asistenta učiteľa do 6. platovej triedy.

Martina K.
Pedagogický asistent

Dobrý deň,
Mam VS vzdelanie 2.stupna - pedagogické - Ucitelstvo ekonomických predmetov. Bakalarske studium mam nepedagogicke odbor Bankovnictvo a manazment. Prax v skolstve nemam. Adaptacne teda nemam. Do akej triedy by som mala byt zaradena, prosim? Do 6 triedy s platom 915 eur?
A este prosim Vas, ako si mozem na danej pozicii zvysit plat?
Dakujem velmi pekne.

Maria Pavlikova
Pedagogický asistent

Ste kvalifikovaná. Ako začínajúci pedagogický asistent budete zaradená do 5. platovej triedy a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania do 6. platovej triedy. 6. platová trieda je maximum. Pedagogický asistent v podstate veľké možnosti na platový postup nemá. Ste kvalifikovaná učiteľka ekonomických predmetov, treba ísť učiť na strednú školu alebo absolvovať rozširujúce štúdium predmetu zo základnej školy a ísť učiť na základnú školu.

Zuzana Salayová
Zaradenie do platovej triedy

Dobrý deň, chcem sa spýtať, do akej platovej triedy by som mala byt zaradená, ak mam vystudovanu strednú priemyselnu školu, mam za sebou prvý rok na VS predskolska a elementárna pedagogika a mam ukončené adaptacne, teda som už samostatný zamestnanec v MS. Som už ako samostatný zam. v platovej triede 5 alebo keďže nemám ukončené vzdelanie na VS som nekvalifikovany zamestnanec v pl. triede 4? Ďakujem Vam veľmi pekne za odpoveď! :)

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Pri vzniku pracovného pomeru ste dostali podmienku do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru splniť kvalifikačný predpoklad v súlade s § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. . Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania Vás zaradili do 5. platovej triedy podľa § 83 ods. 4 uvedeného zákona. Po skončení vzdelania alebo uplynutí štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru Vaše zaradenie prehodnotia.

Maria Pavlikova
Zaradenie do platovej triedy

Ak ste samostatná učiteľka materskej školy, tak zamestnávateľ Vám dal pri vzniku pracovného pomeru podmienku podľa § 83 ods. 1 zákona č. 138/2019 Z. z. do štyroch rokov od vzniku pracovného pomeru získať požadovaný kvalifikačný predpoklad. Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania Vás zamestnávateľ zaradil do 5. platovej triedy. Do 4. platovej triedy sa samostatný učiteľ nezaraďuje.

Martina K.
Pedagogický asistent

Pani Pavlikova, mozte mi prosim odpovedat na moj prispevok vyssie ? #9. Dakujem pekne.