5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Anonymous
Poverenie vykonávať funkciu zástupcu riaditeľa školy

Dobrý deň,
prosím Vás o uvedenie príslušného zákona, podľa ktorého je možné poveriť vykonávaním funkcie zástupcu riaditeľa školy samostatného pedagogického zamestnanca. Prosím aj o upresnenie do akého času musí taký zamestnanec vykonať prvú atestáciu + funkčné vzdelávanie. Ďakujem

Maria Pavlikova
Poverenie vykonávať funkciu zástupcu raditeľa školy

Zástupca riaditeľa školy je vedúcim zamestnancom podľa § 39 ods. 1 písm. b) zákona č. 138/2019 Z. z. a musí spĺňať zákonom stanovené podmienky. Zástupca riaditeľa školy sa nepoveruje, ale ustanovuje na základe pracovnej zmluvy, prípadne dohody zmene pracovnej zmluvy. Samostatného pedagogického zamestnanca takto ustanoviť nemôžete. Prvú atestáciu musí mať absolvovanú. Funkčné vzdelávanie bude absolvovať až následne v súlade s § 47 ods. 7 zákona č. 138/2019 Z. z.

ELN
Poverenie vykonávať funkciu zástupcu raditeľa školy

Ďakujem za Vašu odpoveď. Čo v takom prípade, že nemá kto vykonávať zástupcu riaditeľa školy, čo by spĺňal podmienky? Existuje nejaká výnimka? Ďakujem.

Maria Pavlikova
Poverenie vykonávať funkciu zástupcu raditeľa školy

Predpokladala som Vašu ďalšiu otázku. Žiadna výnimka neexistuje. Jeden sa bude trápiť s atestáciou a iný bude rovnako vedúcim zamestnancom aj bez atestácie. Načo sú v zákone podmienky - aby sa nemuseli dodržať a mohli obchádzať.

ELN
Poverenie vykonávať funkciu zástupcu raditeľa školy

To mi je jasne, ale v tomto pripade by to bolo riesenie iba na isty cas, vykonanie prvej atestacie ma zamestnanec v plane v najblizsom moznom case. Nakolko sa podla noveho zakona zmenili podmienky na ziskanie atestacii a vsetko sa len rozbieha, chvilu to pravdepodobne este potrva...