3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Stefie
povinná informácia o VPM

 Fakt neviem, na čo je v novelizovanom zákone o pedagogických zamestnacov podmienka nutnosti informovanosti o VPM §11a, ked tristvrtina skol vyvesi VPM na svoju stranku na stranku Krajskeho skolskeho uradu hned v ten den tam niekto napise a oni odpisu ze uz niekolko dni pred tym vyberali uchadzacov... Zbytocnost v zakone, miesta su sice volne ale davno predtym uz dohodnute 

z.duchonova
Zverejňovanie informácií o voľných pracovných miestach

Zverejňovanie informácií o voľných pracovných miestach je riadené dvoma zákonmi. Kým zákon o výkone práce vo verejnom záujme č. 552/2003 Z. z. ukladá všeobecnú povinnosť zamestnávateľa informovať o voľných pracovných miestach, zákon č.317/2009 Z. z. o pedagogických a odborných zamestnancoch ukladá povinnosť zverejňovať informácie o voľnom pracovnom mieste minimálne na webovom sídle školy, zriaďovateľa školy, a následne odoslať na zverejnenie na webe príslušného krajského školského úradu. Táto povinnosť bola zavedená od 1. januára 2012.

Po splnení zákonnej povinnosti – odoslaní ponuky na príslušný krajský školský úrad, zamestnávateľ často využíva i ďalšie spôsoby na sprostredkovanie informácií o voľnom pracovnom mieste. Často sa stáva, že využije aj možnosť vlastných sociánych sietí cez kolegov, príbuzných a známych v snahe získať čo najlepšieho kandidáta.

Zamestnávateľ môže rozhodnúť o obsadení voľného pracovného miesta na základe posúdenia vhodnosti jednotlivých uchádzačov z hľadiska ich znalostí a schopností, pričom jeho cieľom je prijať čo najlepšieho kandidáta na voľné miesto.

Stefie
zverejnovanie

ano ale je nelogicke ked niekto da 31.8.2012 oznam o VPM, nastup je 03.09, to je jasne ze tu je miesto davno vybrate lebo kedy by dali sancu uchadzacom nie zo znamych ked je sobota, nedela medzi tym. A este k tomu vam toho 31.08 dojde mail ze na miesto uz je vybraty uchadzac, tak na co sa to dava na web?