4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
janmar26
Pracovna zmluva alebo Dohoda?

Dobry den,

chcela by som sa opytat na jednu vec. Od septembra vyucujem na sukromnej strednej skole anglicky jazyk (9 hodin tyzdenne) s tym, ze buduci rok nastupim na DPŠ (kedze nemam vystudovany ucitelsky odbor, len statnicu z anglickeho jazyka). Kedze ho este nemam, bolo mi povedane, ze ma mozu dat ´´len na dohodu´´, aby to obstalo pred inspekciou. Je to prosim v poriadku, alebo mam narok aj na klasicku pracovnu zmluvu s prisluchajucim uvazkom? Pred niekolkymi rokmi som pol roka za rovnakej podmienky ucila na inej skole, tam som vsak pracovnu zmluvu mala (na dobu urcitu). Ako to teda je? Dakujem pekne za odpoved.

Maria Pavlikova
Pracovna zmluva alebo Dohoda?

Dobrý deň,
aké máte vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa a kedy ste prvýkrát začali pracovať v školstve ?

janmar26
Pracovna zmluva alebo Dohoda?

2.stupen som ukoncila v zahranici, v Dansku, odbor Kulturna sociologia, titul MSc, mam ho aj oficialne uznany ministerstvom. Mam vsak zvlast statnu skusku z anglickeho jazyka (zakladnu aj odbornu) zo statnej jazykovej skoly na Palisádach, BA, absolvovanu niekolko rokov dozadu. Toho pol roka som ucila v roku 2017, na dobu urcitu, potom som uz od septembra na danej skole nepokracovala, pretoze som sa odstahovala. Tym padom som si vtedy ani nepodala prihlasku a nenastupila na DPŠ. V skolstve som teda opat teraz, od septembra.

Maria Pavlikova
Pracovna zmluva alebo Dohoda?

Dobrý deň,
ak ministerstvo školstva, stredisko na uznávanie rovnocennosti dokladov Vám uznalo Vaše vzdelanie v zahraničí za rovnocenné s vysokoškolským vzdelaním získaným na Slovensku a máte štátnu jazykovú skúšku na štátnej jazykovej škole, tak ste kvalifikovaná na vyučovanie cudzieho jazyka, a to podľa vyhlášky MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z,. príloha č. 1, 3. diel IV. časť alebo VI. časť podľa druhu školy. Doplňujúce pedagogické štúdium sa nevyžaduje, pretože na vyučovanie cudzieho jazyka Vám ho žiadna škola neposkytne. Je na zamestnávateľovi, či Vás zaradí do kariérového stupňa začínajúci učiteľ, keďže ste neabsolvovali adaptačné vzdelávanie alebo do kariérového stupňa samostatný učiteľ. Názor Vášho zamestnávateľa na pracovnú zmluvu je veľmi svojský a nesprávny.