3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Katarína Igazová
pracovná zmluva asistent učiteľa a učiteľ výchov

Dobrý deň,
chcem Vás poprosiť o radu, či môžem uzatvoriť pracovné zmluvy od 1.9.2023 s uchádzačom ak má vyštudované: stredná priemyselná škola textilná - modelár a návrhár odevov (Brno), majster odbornej výchovy (UKF Nitra) a následne študijný program učiteľstvo technických odborných predmetov (UMB Banská Bystrica). Chceli by sme uzatvoriť 2 pracovné zmluvy - 50%úväzok asistent učiteľa a 50% úväzok učiteľ technickej(výtvarnej) výchovy. Spĺňa takýto uchádzač potrebné vzdelanie? Ešte by som sa chcela spýtať, či by spĺňal vzdelanie ak by sme ho prijali ešte v auguste, prípadne či musí absolvovať nejaké ďalšie vzdelávanie. Ďakujem.

Maria Pavlikova
pracovná zmluva asistent učiteľa a učiteľ výchov

Dobrý deň,
pre posúdenie plnenia kvalifikačných predpokladov nemá žiadny význam, či ho prijmete v auguste alebo 1. 9. Dôležité je, či má nostrifikovaná vzdelanie vykonané v Českej republike. Ako pedagogický asistent je kvalifikovaný. Kvalifikačné predpoklady pre učiteľa musíte v súlade s § 14 zákona č. 138/2019 Z. z. posúdiť Vy ako zamestnávateľ, pretože ja neviem vyhľadať kvalifikačné predpoklady na výtvarnú výchovu vo vyhláške č. 173/2023 Z. z. v tom množstve odborov a zameraní, keď netuším o akú strednú školu sa jedná. Veľmi zle sa odpovedá na neúplné otázky o to viac, že musím hľadať pôvodnú otázku a medzitým sa medzi otázky niekto zaradí.

Katarína Igazová
Pracovná zmluva

Dobrý deň pani Pavlíková, ďakujem za vašu odpoveď. Strednú školu som uviedla,aj všetko čo bolo uvedené v žiadosti.Viac informácií nemám ani ja. Skúsim pátrať ďalej.