4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Virginia
Pracovný pomer na dobu určitú

Dobrý deň, dňa 1.9.2022 som nastúpila na pracovné miesto - pomocný vychovávateľ, len nočné služby, do stredoškolského internátu pri Strednej odbornej škole. Pracovný pomer bol uzatvorený na dobu určitú - do 30.6.2023. Napriek ústnemu prísľubu riaditeľky školy mi prac.pomer nebol predĺžený, a nastúpiť na to isté miesto môžem od 1.9. 2023. Ešte som sa nestretla s tým, aby pracovný pomer bol uzatváraný na dobu 10 mesiacov. Moje vzdelanie je úplné stredoškolské, a dopĺňam si ho VŠ štúdiom špeciálnej pedagogiky, ktoré by som mala ukončiť v termíne jún- august 2024. V škole som vedená ako nepedagogický zamestnanec. Je postup riaditeľky školy v súlade so zákonom? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Pracovný pomer na dobu určitú

Dobrý deň,
uzatváranie pracovného pomeru v školstve na 10 mesiacov je dlhodobá prax. Pri pedagogických zamestnancoch to § 82 ods. 4 zákona č.138/2019 Z. z. neumožňuje, ale ten neplatí pre nepedagogických zamestnancov. Takýto postup nie je v rozpore so zákonom.

Virginia
Pracovný pomer na dobu určitú.

Ďakujem Vám veľmi pekne za Vašu odpoveď. Predtým som pracovala na inej strednej škole ako pomocný zamestnanec, a ako nepedagogický zamestnanec som mala vždy pracovný pomer na dobu určitú - 12 mesiacov. Ešte by ma zaujímalo, či sa tento postup môže opakovať viackrát , v Zákonníku práce je informácia, že opätovne uzatvorený prac. pomer na dobu určitú ( môj prípad) môže byť takto uzatvorený najviac 2 x a po dobu dvoch rokov. Kolega mal týmto spôsobom prerušený prac. pomer 3x, až potom dostal prac. zmluvu na dobu neurčitú.

Maria Pavlikova
Pracovný pomer na dobu určitú

Dobrý deň,
presne na to som myslela, že sa spýtate. Citácia zo Zákonníka práce je správna, pracovný pomer na určitú dobu možno uzatvoriť najviac na dva roky. Ak sa predĺži tretíkrát, ide o pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, aj keď je na pracovnej zmluve uvedený konkrétny dátum.