MŠVVaŠ: Minulý týždeň bolo vykonaných 155.217 samotestov, pozitívnych bolo 730

24.09.2021
Prevádzka školy

Od začiatku septembra bolo ministerstvu školstva nahlásených ako vykonaných 195.172 samotestov na COVID-19, o ktoré prejavili pred začiatkom školského roka záujem rodičia žiakov. 

Vyplýva to z údajov, ktoré vypĺňajú školy prostredníctvom online formulára Týždenné hlásenie škôl podľa školského semaforu. Za uplynulý týždeň (13.-19.9.) to bolo 155.217 testov. Pre TASR to potvrdil odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Údaje o počte vykonaných testov hlásia rodičia žiakov priamo školám. Tie následne tieto údaje sprostredkujú rezortu školstva prostredníctvom online formulára. "Podľa formulára Týždenné hlásenie škôl podľa školského semafora k 21. septembru evidujeme 730 pozitívnych výsledkov zo 155.217 samotestov, ktoré rodičia nahlásili, že boli vykonané minulý týždeň," priblížili z rezortu školstva.
Podľa údajov, ktoré vypĺňajú školy, bolo rezortu školstva od začiatku septembra nahlásených 195.172 testov vykonaných v domácom prostredí. K 14. septembru bolo nahlásených 39.955 samotestov a k 21. septembru ďalších 155.217.
PCR kloktacími testami sa od začiatku školského roka otestovalo 58.799 žiakov. "Z toho predbežný počet pozitívnych výsledkov bol 26 a predbežná pozitivita na úrovni 0,04 percenta," uviedli z rezortu školstva.
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) viackrát potvrdil, že záujem o samotesty bol vysoký. Viacerí rodičia žiakov však TASR potvrdili, že namiesto avizovaných 25 kusov antigénových testov dostali doteraz len päť a nevedia, či im budú zvyšné antigénové testy na domáce testovanie doručené.
Test začiatkom septembra nebol podmienkou na nástup do školy. Pre tých, ktorí mali záujem, rezort školstva poskytol PCR kloktacie testy pre základné a špeciálne základné školy. Okrem toho žiakom základných, stredných a špeciálnych škôl, ktorých rodičia prejavili záujem, poskytol prostredníctvom štátnych hmotných rezerv antigénové testy na dobrovoľné samotestovanie doma.

 

Zdroj: dnes24.sk

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte