7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
anam
príplatok triedneho učiteľa a MD

Dobrý deň,
v júli nastúpila naša zamestnankyňa na materskú dovolenku, môžem jej teraz od septembra odobrať príplatok za triednictvo? Je potrebné to zdôvodňovať? Ďakujem.

Maria Pavlikova
Príplatok triedneho učiteľa a MD

Ak je pani učiteľka na materskej dovolenke, príplatok za činnosť triedneho učiteľa sa jej nevypláca. Ak ste nepoverili iného učiteľa výkonom špecializovanej činnosti triedneho učiteľa, tak oznámenie o plate jej zmeňte k 1. 9. 2018. Netreba to zdôvodňovať, veď nemôže vykonávať triednictvo, keď nepracuje. Súčasne poveríte iného učiteľa výkonom tejto činnosti na dobu školského roka. Predpokladám, že vždy k 1. 9. vydávate poverenie na výkon činnosti triedneho učiteľa pre všetkých triednych učiteľov, aby bolo zrejmé, v ktorej triede sú triednymi učiteľmi.

anam
Príplatok triedneho učiteľa a MD

Ďakujem, áno, k 1.9. vydávam nové poverenia.

Lenka Jakubciakova
triednictvo

Ak triedna učiteľka odmietne vypisovať pg.dokumentáciu, môžem jej navrhnúť odobratie príplatku tr.učiteľa_

Maria Pavlikova
Triednictvo

Poverenie vykonávaním činnosti triedneho učiteľa a aj príplatok za triednictvo určuje riaditeľ školy. Ak Vaša poverená triedna učiteľka odmieta plniť si svoje povinnosti odoberiete jej poverenie, zastavíte poberanie príplatku za činnosť triedneho učiteľa a dáte jej písomné upozornenie na neuspokojivé plnenie pracovných povinností v súlade so Zákonníkom práce.

zuzka.vardzalova
Triednictvo

Dobrý deň, ak som triedna dvom triedam, ktoré nie sú spojené, mám nárok na triednictvo za 2 triedy. Ak som ich nemala vyplatené za tri mesiace ako postupovať? Dá sa spätne vyplatiť? A môže mi riaditeľ odobrať jedno triednictvo bez vysvetlenia?

Dakujem

Maria Pavlikova
Triednictvo

Zákon umožňuje byť triednym učiteľom aj v dvoch alebo viacerých triedach. Odmeňovanie za triednictvo sa riadi § 13a a § 13b zákona č. 553/2003 Z. z. Za triedneho učiteľa Vás musí ustanoviť riaditeľ školy písomne a príplatok za triednictvo Vám patrí odo mňa poverenia alebo menovania za triedneho učiteľa.