4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
gitv01
Príplatok za činnosť triedneho učiteľa

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či môže byť nekvalifikovaná učiteľka základnej umeleckej školy zaradená do kariérovej pozície triedny učiteľ, a či jej teda môže byť vyplácaný príplatok za činnosť triedneho učiteľa.

Maria Pavlikova
Príplatok za činnosť triedneho učiteľa

Dobrý deň,
pedagogický zamestnanec, ktorý vykonáva špecializované činnosti by mal byť zaradený najmenej do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec. Ak špecializovanú činnosť triedneho učiteľa môže podľa § 37 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z. vykonávať začínajúci učiteľ, tak v krajnom prípad by mohol túto činnosť vykonávať ak nekvalifikovaný učiteľ. Zákon však takúto možnosť neuvádza. Ak túto činnosť vykonáva, príplatok mu patrí a musíte ho vyplácať.

MPSSP
Zahraničný lektor - triedny učiteľ

Dobrý deň,
môže pedagogický zamestnanec, ktorý je zaradený v kategórii zahraničný lektor zaradený do kariérového stupňa samostatný PZ, vykonávať špecializované činnosti, konkrétne činnosť triedneho učiteľa? Ak by náhodou nie, viete mi prosím povedať, na základe ktorého § zákona? Neviem to nikde nájsť.
Ďakujem pekne.

Maria Pavlikova
Zahraničný lektor - triedny učiteľ

Dobrý deň,
zahraničný lektor je v súlade s § 19 písm. g) zákona č. 138/2019 Z. z. zaradený v kategórii pedagogických zamestnancov V § 28 ods. 3 je uvedené, že zahraničného lektora možno zaradiť najvyššie do kariérového stupňa samostatný pedagogický zamestnanec. Špecializovanú činnosť triedneho učiteľa môže v súlade s § 37 ods. 2 a ods. 3 uvedeného zákona vykonávať jedine učiteľ, pretože v tomto paragrafe je presne napísané triedny učiteľ, nie pedagogický zamestnanec.