4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Anna Benkovičová
priplatok za profesijny rozvoj

Dobry den,som ucitelka 1.stupna zs, ale pracujem ako samostatny pedagogicky asistent v projekte planu obnovy a mojim zamestnavatelom je CPP. Bola som zaradena do 6 .platovej triedy , zapocitali mi 150 e za 33 rokov praxe, ale nedali mi profesijny priplatok ,ktory som poberala pocas minuleho zamestnania. Vraj nan nemam narok a som pre nich draha, kedze mam vysokoskolske vzdelanie a oni potrebovali len asistentov so strednou skolou.Mozte mi, prosim ,poradit co s tym? Mam Narok na priplatok alebo nie? Dakujem

Maria Pavlikova
priplatok za profesijny rozvoj

Dobrý deň,
posúdenie oprávnenosti vyplácania príplatku za profesijný rozvoj pri zmene zamestnávateľa a zmene kategórie ja nemám ako objektívne posúdiť.

daniela73
Vychovávateľ a rigoróza skúška

Dobrý deň, ak vychovávateľ mi doniesol, že koncom apríla ukončí rigoróznu prácu skúškou - kde z Mgr. - vyštudovaná špeciálna pedagogika sa mu zmení titul na PaedDr., mám ho preradiť zo 7 platovej triedy do 8 platovej triedy a odobrať mu 60 kreditov za príplatok za profesionálny rozvoj? Alebo mu ostávajú. Nemá 1. atestáciu.

Maria Pavlikova
Vychovávateľ a rigoróza skúška

Dobrý deň,
za čo poberá kredity ? Nemáte dôvod ich odoberať. Príplatok za profesijný rozvoj podľa § 32g zákona č. 553/2003 Z. z.sa vypláca do 31. 8. 2026. Aké má vzdelanie a koľko rokov je zaradený ako samostatný vychovávateľ a akú rigoróznu prácu - skúšku vykoná ? Titul sa mu zmení, ale ostatné je trochu nejasné. Pozrite si § 30 ods. 1 písm. c) zákona č. 138/2019 Z. z. Nedá sa zaradiť len tak, lebo má titul, musia byť splnené zákonné podmienky.