5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Kristína6
Príplatok: začínajúci PZ

Dobrý deň,

tento rok som vyštudovala učiteľstvo biológie a geo. pre ZŠ a SŠ. Od 23.8.2021 som prvýkrát nastúpila do ZŠ ako začínajúca vychovávateľka na plný úväzok. Od 1.9. mi úväzok vychovávateľky skrátia, ale hodiny do plného úväzku mi doplnia hodinami biológie. V rámci PZ som zaradená ako vychovávateľka. Prináleží mi príplatok začínajúceho PZ v plnom rozsahu, alebo sa prepočíta len podľa úväzku vychovávateľky? V oboch prípadoch som v 6. platovej triede ako začínajúci PZ.

Za skorú odpoveď ďakujem.

Maria Pavlikova
Príplatok: začínajúci PZ

Ak máte pracovnú zmluvu na činnosť vychovávateľky, tak dopĺňanie úväzku v súlade s § 8 ods. 3 zákona č. 138/2019 Z. z. sa viaže na dopĺňanie úväzku vyučovaním výchovných predmetov. Či je to tak alebo inak, ak celkový úväzok máte 100 %, tak aj príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca Vám patrí v plnej výške. 6. platová trieda je správna.

Marcela Jancusova
1. atestácia v ŠKD

Dobrý deň,
Som učiteľka primárneho vzdelávania s 1. atestáciou. Toho roku z dôvodu nižšieho počtu žiakov pospájali ročníky a ja idem do ŠKD. 1. atestáciu mám z prírodovedy. Chcem sa spýtať, či mi ju p. riaditeľka môže započítať alebo nie?

Vopred Vám ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
1. atestácia v ŠKD

V súlade s § 60 ods. 3 a ods. 4 vykonaná atestácia pre kategóriu učiteľ sa nemôže uznať a neplatí pre kategóriu vychovávateľ.

Marcela Jancusova
1. atestácia v ŠKD

Ďakujem