4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
zuzumail1
Príplatok začínajúci učiteľ/adaptačné vzdelávanie

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať aký je rozdiel medzi „príplatkom začínajúceho učiteľa“ a „príplatkom za adaptačné vzdelávanie“. Ďakujem.

Maria Pavlikova
Príplatok začínajúci učiteľ/adaptačné vzdelávanie

Dobrý deň,
príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca sa poskytuje v súlade s § 14c zákona č. 553/2003 Z. z. počas doby zaradenia do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec, teda počas adaptačného vzdelávania. Príplatok za adaptačné vzdelávanie neexistuje.

kacka6
Priznanie príplatku začínajúceho PZ

Dobrý deň, ako je to v prípade, ak zamestnanec nastúpil do svojho prvého PP v školstve dňa 1.9.2023 (od tohto dátumu je pracovná zmluva), s tým, že najneskôr do 5 dní od vzniku pracov. pomeru ho treba zaradiť do adapt. vzdelávania a pedagóg doň bude zaradený 5.9., a teda príplatok mu patrí až od 5.9.? Alebo už od 1.9.?
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Priznanie príplatku začínajúceho PZ

Dobrý deň,
ak ste pedagogického zamestnanca prijali 1. 9. 2023, zaradili ste ho od tohto termínu do kariérového stupňa začínajúci pedagogický zamestnanec a v platovom dekréte stanovili príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca od 1. 9. 2023. Príplatok by mu patril, aj keby ste ho zabudli zaradiť do adaptačného vzdelávania, pretože to nie je príplatok za adaptačné vzdelávanie, ale príplatok začínajúceho pedagogického zamestnanca.