4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
WER
Profesijný rozvoj - platnosť

Dobrý deň,
chcela by som vás požiadať o radu, ako postupovať v prípade, že pedagogickému zamestnancovi je vyplácaný príplatok 12% za profesijný rozvoj, a má možnosť získať 3% za inovačné vzdelávanie.... v súčasnosti sa škola zapojila do projektu, po jeho absolvovaní majú všetci zapojení učitelia možnosť získať príplatok vo výške 3%.
Je možné uchádzať sa o tieto 3% a "odložiť si ich" dovtedy, kým skončí platnosť predchádzajúcich 12%?

Maria Pavlikova
Profesijný rozvoj - platnosť

Príplatok za profesijný rozvoj má Vaša zamestnankyňa vyplácaný v plnej výške ako dovoľuje zákon č. 553/2003 Z. z. Vzdelávať sa však môže. Na nový príplatok za profesijný rozvoj podľa § 14e uvedeného zákona si bude nárokovať v auguste 2026.

Kaja2020
Zaradenie

Dobrý deň, prosím Vás ako mám zaradiť pani učiteľku slovenčiny na 2. stupni ZŠ. Rok 1999 ukončené vzdelanie: Prešovská univerzita , filozofická fakulta, odbor: slavistika - slovenský jazyk a literatúra. r. 2002 DPŠ, r. 2007 vykonala rigoróznu skúšku na filozofickej fakulte v odbore slavistika. Pedagogická prax 1999-2013 a 2020-2022. Učiť bude slovenský jazyk. Bude zaradená do platovej triedy 8?
Ďakujem veľmi pekne.

Maria Pavlikova
Zaradenie

Vaša učiteľka by mohla byť zaradená ako učiteľ s prvou atestáciou. Ide o to, čo budete považovať ako náhradu prvej kvalifikačnej skúšky.