6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Andrea22
Rozširujúce štúdium

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na zaradenie do platovej triedy, i na uznanie 60 kreditov za ukončenie rozširujúceho štúdia? Mám ukončené VŠ 2.stupňa ekonomického smeru, ukončené DPŠ na výučbu ekonom. predmetov. V tomto roku ukončím rozširujúce štúdium matematiky. Na ZŠ som začala učiť matematiku pred 6,5 rokmi, medzičasom som absolvovala DPŠ a začala študovať aj rozširujúce štúdium matematiky. Pred ZŠ som pracovala ako ekonómka. Prax mám 11 rokov (včetne administr. práce, ktorú mi ZŠ uznala čiastočne). Som zaradená v 6.platovej triede. Po ukončení DPŠ v roku 2018 sa mi plat. trieda nemenila. Chcem sa opýtať, či sa po ukončení rozširujúce štúdia matematiky dostanem do 7.platovej triedy ? A taktiež ako je to s kreditovým systémom, mám nárok aj na 60 kreditov, čo je podľa doterajších informácií 12%-né zvýšenie platu? Ďakujem za odpoveď. Andrea

Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium

Dobrý deň,
ak ukončíte rozširujúce štúdium matematiky, tak budete kvalifikovaná na vyučovanie tohto predmetu a zaradia Vás do kariérového stupňa samostatná učiteľka a do 7. platovej triedy. Za rozširujúce štúdium môžete požiadať zamestnávateľa o priznanie príplatku za profesijný rozvoj podľa § 14e zákona č. 553/2003 Z. z. vo výške 12 % platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy, do ktorej budete zaradená. Kreditový systém je od 1. 9. 2019 zrušený.

Andrea22
Rozširujúce štúdium

Ďakujem za odpoveď. Chcem sa ešte opýtať, či o priznanie príplatku za profesijný rozvoj vo výške 12% môžem požiadať po ukončení rozširujúceho štúdia aj vtedy, ak teraz som ešte nekvalifikovaná učiteľka na ZŠ? (Kvalifikovaná by som bola len na SŠ v prípade výučby ekonom. predmetov). Ďakujem pekne za odpoveď. Andrea

Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium

Dobrý deň,
nerozumiem Vašej otázke. Myslím, že som Vám odpovedala jednoznačne. Keď ukončíte rozširujúce štúdium matematiky, budete kvalifikovaná a požiadate o príplatok za profesijný rozvoj podľa § 14e zákona č. 553/2003 Z. z. Snáď nechcete požiadať o príplatok pred ukončením rozširujúceho štúdia.

Andrea22
Rozširujúce štúdium

Nie, to ma ani nenapadlo požiadať skôr. Len som si nebola istá, či tomu dobre chápem. Ale už rozumiem. Ďakujem.

Miriama1985
Rozširujúce štúdium

dobrý deň, ak Vám to neprekáža, môžem prosím vedieť kde ste absolvovali rozširujúce štúdium matematiky. Rozmýšľam, že ho absolvujem tiež, ale neviem sa rozhodnúť. Ďakujem za odpoveď.