10 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
MonikaBolecek
rozširujúce štúdium

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu.
Mám ukončené SŠvzdelanie - učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo, následne som si robila VŠ -sociálna pedagogika a vychovávateľstvo. Takže aktuálne som zaradená ako USO s 1.atestáciou. Momentálne pracujem v MŠ, rozhodujem sa , či ísť na ďalšiu VŠ alebo skombinovať :
DPŠ + rozširujúce vzdelanie- predprimárna pedagogika.
Ak by som zvolila kombináciu: DPŠ mi stačí základný modul,alebo si musím urobiť aj rozširujúci modul.
Ak by som prešla touto cestou a urobila si rozširujúce štúdium budem kvalifikovaná učiteľka s 2stupňom VŠ? Alebo ako to vlastne je?
Ďakujem za odpoveď .

Maria Pavlikova
rozširujúce štúdium

Dobrý deň,
na základe čoho ste zaradená ako USO s 1.atestáciou ? O možnostiach a kombinácii DPŠ sa informujte na vysokej škole.

barbora.stuchlakova
Rozširujúce štúdium

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, či mám nárok na príplatok, ak som v júni tohto roku úspešne absolvovala Rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky s tým, že som nebola poslaná školou, ale z vlastnej vôle.

Ďakujem za odpoveď

Maria Pavlikova
Rozširujúce štúdium

Dobrý deň,
príplatok za profesijný rozvoj podľa § 14e ods. 1 zákona č. 553/2003 Z z. za rozširujúce štúdium špeciálnej pedagogiky podľa § 64 ods. 2, písm. a) 1.bod zákona č. 138/2019 Z. z. pedagogickému zamestnancovi nepatrí.

Tomáš Truban
RŠ - slovenský jazyk a literatúra

Dobrý večer, pani Pavlíková,
rád by som sa informoval, či počas RŠ SJL ju už môžem aj vyučovať.
Vyštudoval som učiteľstvo pre primárne vzdelávanie.
Ďakujem.

Maria Pavlikova
RŠ - slovenský jazyk a literatúra

Dobrý deň,
aj počas rozširujúceho štúdia môžete vyučovať, ak Vás riaditeľ zaradí do rozvrhu, ale nie ste na daný predmet kvalifikovaný.

kacka6
Škol. špec. pedagóg - rozširujúce štúdium

Dobrý deň,
náš školský špeciálny pedagóg dňa 5.9.2023 ukončil rozširujúce štúdium - získal kvalifikačné predpoklady pre podkategóriu: učiteľ prvého stupňa základnej školy (program: učiteľstvo pre primárne vzdelávanie).
Patrí mu príplatok za profesijný rozvoj vo výške 12% podľa § 14e ods. 1 a) zákona č. 553/2003 Z z. ? Ďakujem veľmi pekne za radu.

Maria Pavlikova
Škol. špec. pedagóg - rozširujúce štúdium

Dobrý deň,
príplatok za profesijný rozvoj za rozširujúce štúdium podľa § 14e zákona Vášmu školskému špeciálnemu pedagógovi patrí.

kacka6
Škol. špec. pedagóg - rozširujúce štúdium

Ešte doplním podotázku k tomu škol. špec. pedagógovi - patrí mu teda ten príplatok, aj keď si rozširujúce štúdium robil z vlastnej iniciatívy a nie na podnet školy? Ďakujem ešte raz.

Maria Pavlikova
ROZŠIRUJÚCE ŠTÚDIUM

Dobrý deň,
príplatok za profesijný rozvoj za rozširujúce štúdium podľa § 14e zákona č. 553/2003 Z. z. Vášmu školskému špeciálnemu pedagógovi patrí. Zákon vyžaduje žiadosť o priznanie príplatku zo strany zamestnanca a osvedčenie o ukončení rozširujúceho štúdia. Preukázanie iniciatívy a podnetu na štúdium na niektorej strane zákon nevyžaduje. Je však potrebné, aby vzdelávanie bolo zaradené v pláne profesijného rozvoja.