2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
helena27
rozširujúce štúdium anglického jazyka

Dobrý deň,
týmto by som Vás chcela poprosiť o radu.

Mám ukončené magisterské štúdium špeciálnej pedagogiky a pedagogiky mentálne postihnutých.
Mám záujem učiť na ŠZŠ anglický jazyk.
Pri vyhľadávaní možnosti rozširujúceho štúdia sa však stretávam s pojmom: absolvent rozširujúceho štúdia anglického jazyka získa aprobačný predmet vyučovať anglický jazyk v základných a stredných školách.

Ako je to so špeciálnymi základnými školami? musím znova študovať bakalársky odbor??
okrem toho mám aj vysvedčenie o maturitnej skúške z anglického jazyka a dobré základy, čo by som teda potrebovala doplniť pre vyučovanie v ŠZŚ? Dakujem velmi pekne
Helena

Maria Pavlikova
rozširujúce štúdium anglického jazyka

Na posúdenie Vašej kvalifikovanosti na vyučovanie v špeciálnych školách by bolo vhodné vedieť, aké štátnice ste vykonali, pretože neuvádzate Vaše vzdelanie ako učiteľstvo pre špeciálne školy. Nie každé štúdium špeciálnej pedagogiky je učiteľský smer, špeciálny pedagóg môže byť aj ako odborný zamestnanec. Vo Vašom prípade, aj keby ste nemali učiteľský smer a absolvujete rozširujúce štúdium anglického jazyka, získali by ste kvalifikáciu na vyučovanie v špeciálnych školách. Špeciálna základná škola je základná škola. Bakalársky odbor študovať nemusíte, pretože vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa (Bc.) nie je plnením kvalifikačných predpokladov na výchovno-vzdelávaciu činnosť na základných školách, vrátane špeciálnych základných škôl.