Darujte pod stromček múdrosť

30.11.2021
Škola a rodina

A tú nájdete v knihách, no nie v hocijakých. V knihách, ktoré učia. Kniha je rozhodne zmysluplným darčekom. Pod stromčekom poteší malých i veľkých. Presvedčíme vás.

 

K Vianociam patrí pohoda a spoločný čas s najbližšími. No a kedy si ho nevychutnať lepšie, ako cez prázdniny? Toto obdobie má patriť rodine, hrám, čítaniu, spoločným aktivitám a hodnotne strávenému času s našimi deťmi. Tak sa na to pripravte. Máme vám čo ponúknuť. Nakladateľstvo RAABE prináša skvelé tipy na zmysluplné darčeky, ktoré potešia všetkých od najmenších po dospelých. 

 

DOBRE VEDIEŤ – Pre deti, ktoré majú rady pokusy každého druhu

Chcete sa zabaviť ako v známej zábavno-súťažnej vedomostnej relácii Markízy Dobre vedieť!? Tak vášho druhostupniara obdarujte knihou, pomocou ktorej si precvičí osvojené vedomosti z fyziky, chémie a biológie. Nebude to žiadna nuda, zabaví sa celá rodina, lebo súčasťou knihy je aj 30 pokusov, tak si ich spolu užite, učte sa a skúmajte!

 

 

 

DAJ SI ČAS – Pre tých, čo milujú komiksy, rébusy, hádanky a kvízy

Populárno-náučné zábavníky s historickou tematikou, ktoré rozvíjajú a zdokonaľujú čitateľskú gramotnosť detí druhého stupňa ZŠ. Ak sú deťom blízke témy ako cestovanie, história, veda a kultúra či spoločnosť, nielenže sa veľa naučia a dočítajú, ale sa aj zabavia, pretože každá publikácia obsahuje kreatívnu časť plnú tvorivých úloh a cvičení.

 

 

 

KULIFERDO IDE DO ŠKOLY – Skvelý darček pre všetkých predškolákov

Sada pracovných zošitov pripraví predškoláka na školu, ako sa patrí –  po všetkých stránkach – emócie, zmysly, motorika, tvorivosť, myslenie, reč... S Kuliferdom sa môžete tešiť na september už od Vianoc.

 

 

 

 

 FILIPKO A ZATVORENÁ ŠKÔLKA a FILIP A ZATVORENÁ ŠKOLA – Lebo deťom treba zrozumiteľne vysvetliť všetko, čo sa deje okolo nich

Dvaja skvelí pomocníci v podobe pracovných zošitov na vysvetlenie vašim škôlkarom alebo mladším školákom, prečo majú zatvorené triedy. Aby ste im vedeli zodpovedne vysvetliť, ako sa pred vírusom chrániť a ako sa správať v čase pandémie. Bez zbytočných emócií a zveličovania, no najmä adekvátnym detským jazykom. V pracovných zošitoch deti čaká množstvo kreatívnych úloh, doplňovačiek, kvízov a tajničiek.

 

 

 

KULIFERDÍK – PRVÉ KRESLENIE – Keď už nechcete riešiť počarbané steny

Najväčší pracovný zošit pre najmenšie detičky. Aby sa naučili kresliť. Malej detskej rúčke je prispôsobený formát A3 pre ľahšiu manipuláciu a otáčanie strán. Malí umelci sa zoznámia s prvými čiarami, čakajú ich úlohy na dokresľovanie, obťahovanie, vyfarbovanie a spájanie. Užiteje si spoločný čas a zároveň ukážete deťom, že nie stena v detskej izbe, ale Kuliferdík je to správne miesto na prvé umelecké výtvory. 

 

 

KULIFERDÍK – AKTIVITY NA CELÝ ROK – Pre deti, ktoré chcú vedieť  viac 

Sprievodca vášho škôlkara od 3 do 5 rokov vo svete poznania, zábavy a učenia. Obsahuje množstvo zaujímavých úloh zo štyroch základných častí ako rodina a kamaráti, rozprávky, zvieratá, šport a hry, ktoré podporujú u detí chuť riešiť, dozvedieť sa nové veci a skúšať rôzne riešenia.

 

 

 

oTESTUJ SA Z MATEMATIKY 5 – Keď potrebujete dobehnúť zameškané

Testy na opakovanie učiva pre 5. ročník budú užitočnou pomôckou pre piatakov, ktorí si chcú upevniť vedomosti z matematiky, nadobudnúť istotu pred prijímacími skúškami na 8-ročné gymnáziá, alebo potrebujú v matematike dohnať svojich spolužiakov hneď po prázdninách.

 

 

 

REDUKČNÁ DIÉTA – Aby ste nový rok začali s novým predsavzatím. Venujte si zdravšie telo!

 Je to správne čítanie po sviatkoch hojnosti. Pripravte sa na novoročné predsavzatia a darujte si zdravé telo. Jeho tajomstvo tkvie už v správnych informáciách zo správnej literatúry. Dočítate sa ako neprísť o kvalitu svojho života a aké dôležité je riešiť nadhmotnosť, no najmä ako sa dopracovať k jej trvalej redukcii.

 

 

 

 JAZYKOVÁ LITERATÚRA – Pre večných začiatočníkov, ktorí chcú s týmto statusom skoncovať

S nami to dáte! Už skoncujte s nálepkou „večný začiatočník“ v nemčine, angličtine či ruštine. Posunieme vás ďalej, pretože máme tie správne učebnice, kurzy a slovníky. A keď sa chcete v jazykoch zlepšovať, máme aj cudzojazyčnú beletriu v 6 jazykoch. Stačí si vybrať z bohatej ponuky jazykovej literatúry.

 

 

 

 

Tak, už máte darčeky pre svojich blízkych. A viete, že máme darček aj my pre vás? Máme. Taký, že za váš vianočný nákup zaplatíte menej. Urobte si zoznam a pozorne sledujte pripravované ADVENTNÉ TÝŽDNE V RAABE. Počas celého adventu vás čakajú prekvapenia v podobe výhodných nákupov. 

 

Zdroj: raabe.sk

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte