Z matematiky už len jednotka

31.01.2022
Škola a rodina

Dnes deti na celom Slovensku dostali polročné vysvedčenie. Od prvákov až po maturantov. Mnohí sa tešili, iných vysvedčenie zarmútilo. Nielen odborníci a pedagógovia, ale aj samotní rodičia sa zhodujú, že neustále zmeny a prechody z prezenčného vyučovania na online urobili svoje. Podpísali sa na vedomostiach detí. A väčšinou negatívne.

Mnohí rodičia sa doma zmenia na učiteľov a pomáhajú svojim deťom, vysvetľujú im učivo, dobiehajú, iní sa podieľajú na domácich úlohách. No nie každý rodič má čas, schopnosti či trpezlivosť na vysvetľovanie. Veľa rodičov hľadá finančne náročnejšie doučovanie, najmä keď sami nestačia byť pravidelne svojim deťom k dispozícii.

Učitelia sa zhodujú, že deti potrebujú „zabrať“ najmä v nosných predmetoch ako sú matematika a slovenský jazyk. Piatakov a deviatakov čaká každoročné testovanie a prijímacie pohovory. Domáca príprava je pre nich nevyhnutná.

Odborné nakladateľstvo Raabe predstavuje novinku na domácu prípravu z matematiky pre všetkých druhostupniarov a študentov osemročných gymnázií. Prináša VedoMAT - online zbierku úloh z matematiky. 

 

VedoMAT je vytvorený v súlade s platným Štátnym vzdelávacím programom pre 2. stupeň ZŠ. Ponúka deťom úlohy a zadania rozdelené podľa ročníkov a príslušných učebných okruhov. Dieťa si v ňom vyberie, v ktorom učive potrebuje „zabrať“ a venuje sa úlohám, príkladom a zadaniam a precvičuje si ich.  VedoMAT pomáha deťom zopakovať si učivo, upevniť vedomosti, pripraviť sa na testovanie či prijímacie pohovory. Stačí im na to pripojiť svoje zariadenie – či už tablet, počítač, mobil alebo notebook na internet. VedoMAT sa zároveň stáva pomocníkom pre rodičov, tí získavajú prehľad o tom, akým úlohám sa dieťa venuje a koľko času trávi ich vypracovávaním. Majú možnosť pozrieť si nielen priebeh, ale aj výsledky práce svojho dieťaťa. A čo je v dnešnej dobe obzvlášť dôležité, rodič získava istotu, že dieťa strávilo čas v online priestore zmysluplne a užitočne. VedoMAT je založený na princípe učenia, kedy dieťa potrebuje aj papier a pero, preto ho treba vnímať ako podporu učenia.

Rozvíja logické myslenie, oboznamuje s rôznymi typmi úloh, precvičuje aritmetiku, algebru, geometriu, zlomky, aplikačné úlohy, násobenie a delenie. Prináša možnosť pracovať s nesúvislými textami obsahujúcimi tabuľky, grafy, obrázky a zlepšuje čítanie s porozumením pri slovných úlohách. Na používanie VedoMATu je potrebná licencia. Tá je dostupná v dvoch variantoch, buď na jeden rok alebo na vyskúšanie na jeden mesiac. Oba druhy licencií ponúka Raabe vo svojom eshope.

 

Zdroj: raabe.sk

 

 

 

Chcete si prečítať článok až do konca?

Nás si nemusíte predplácať, stačí sa prihlásiť a čítate ZADARMO!

Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:

  • denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
  • informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
  • kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
  • námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
  • odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
  • prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
  • ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
  • aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
  • súťaže o zaujímavé ceny,
  • prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte