Získajte Dobrú vec pre svoju školu: O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha alebo motivačnú Roadshow Moja story, tvoja story

24.04.2018
Škola a rodina

Základné školy si môžu zasúťažiť o 40 O2 Športových akadémií Mateja Tótha a stredné školy o motivačnú roadshow Moja story, tvoja story, v rámci ktorej študentov navštívia silné osobnosti Laci Strike, Tomi Kid, rapper Strapo a Janka Travelhackerka.

Stačí prihlásiť svoju školu na www.dobravec.o2.sk a získať pre ňu najviac hlasov.

Pilotné ročníky oboch projektov sa stretli s pozitívnou spätnou väzbou, a preto sa ich O2 Slovensko rozhodlo tento rok ešte rozšíriť.

O2 Športová akadémia Mateja Tótha chce v deťoch budovať pozitívny vzťah k pohybu a odhaliť, na čo majú talent

Športová akadémia sa spája s menom úspešného slovenského športovca, majstra sveta a olympijského víťaza v chôdzi na 50 km Mateja Tótha. Tento rok si budú môcť celoročnú pohybovú prípravu pod dozorom skúsených trénerov naplno užiť deti až na 40 základných školách (5 v každom kraji na Slovensku).

„Cieľom našej akadémie je vybudovať u detí pozitívny vzťah k športu a dať im čo najkvalitnejšiu pohybovú aktivitu. Po prvom roku môžem s hrdosťou povedať, že sa nám to podarilo. Motivovali sme množstvo detí, aby športovali a po osobných návštevách tréningov a škôl, ale aj podľa reakcií detí, trénerov a rodičov vidím, že tréningy podľa metodiky O2 Športovej akadémie Mateja Tótha ich bavia, že sa na ne tešia a napredujú vo fyzickom aj psychickom rozvoji svojej osobnosti,“ opisuje svoje pocity z 1. ročníka akadémie Matej Tóth.

Hlavný ambasádor projektu spolu so svojím tímom nenecháva ani tento raz nič na náhodu a pracuje na tom, aby pre deti vytvorili ešte efektívnejší program. „Teším sa z úspechu 1. ročníka a spolu s celým tímom a našim hlavným partnerom O2 pracujeme na tom, aby bol tento ročník pre deti ešte prínosnejší,“ opisuje.

O2 Roadshow Moja story, tvoja story podporuje mladých ľudí na ceste za vlastnými snami  

Pozitívnu spätnú väzbu nielen zo strany pedagógov, ale najmä študentov so sebou priniesla aj motivačná roadshow O2 Môj príbeh môže byť aj Tvoj príbeh. V rámci tohto projektu navštívila trojica ambasádorov O2 – boxer a tréner Tomi KID Kovács, tanečník Laci Strike a raper Strapo 16 stredných škôl po celom Slovensku.

„Išlo nám o to, aby pochopili, že majú vlastný rozum, ktorý môžu používať a vytvoriť si názor sami. Hovoril som im veľa príkladov zo života, pri ktorých spozorneli, lebo to čiastočne vyvrátilo nastavené stereotypy v ich hlavách,“ spomína na 1. ročník tanečník Laci Strike.

Motivačná roadshow, ktorá v roku 2018 ponesie názov O2 Roadshow Moja story, tvoja story, sa podobne ako akadémia rozširuje a uskutoční sa až na 24 stredných školách (3 v každom kraji na Slovensku).

Ambasádorov z predchádzajúceho ročníka doplní cestovateľka Janka Schweighoferová. Tá stojí za úspešným blogom Travelhacker s množstvom cestovateľských zážitkov a najmä s tipmi, ako šikovne a lacno cestovať, ktorý ju v súčasnosti živí.

Ako sa zapojiť?/Ako získať Dobrú vec?

Ak chcete pre vašu školu získať niektorý z projektov, je potrebné školu prihlásiť cez platformu Dobrá vec na www.dobravec.o2.sk. Potom už len každý deň hlasovať a držať palce. Súťaž prebieha až do 30. júna, pričom hlasovanie za jednotlivé školy sa spúšťa 30. apríla.

V každom kraji vyhrá O2 Športovú akadémiu 5 základných škôl a Roadshow získajú 3 stredné školy, pričom vyhrávajú najúspešnejšie školy v jednotlivých kategóriách a jedna škola sa vylosuje. Dokopy tak O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha získa až 40 základných škôl a Roadshow Moja story, tvoja story 24 stredných škôl po celom Slovenku. 

Víťazi budú známi 4. júla.

Komentáre

Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte