5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Jana Bakova
skolsky psycholog

Dobry den, prosim Vas, chceme prijat skolskeho psychologa na ZS a ma taketo vzdelanie:
Univerzita Mateja Bella Banska Bystrica- pedagogicka fakulta - opisujem z diplomu -
studijny odbor - ucitelstvo akademickych predmetov a ucitelstvo umelecko-vychovnych a vychovnych predmetov v kombinacii studijnych programov - ucitelstvo psychologie a ucitelstvo etickej vychovy , diplom z 21.8.2019
Mohla by robit zacinajuceho skol.psychologa?, dakujem

Jana Bakova
sk,psycholog

a este si robi specializacne vzdelavanie zamerane na skol.psychologiu na VS, ale konci to az v r. 2021

Maria Pavlikova
Školský psychológ

Kvalifikačné predpoklady pre školského psychológa sú uvedené vo vyhláške MŠVVŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 10. Hľadali ste tam ? Je uvedené pod bodom 5. Ďalšie vzdelanie, ktoré sa vyžaduje je špecializačné vzdelávanie školskej psychológie poskytované vysokou školou. Pri odborných zamestnancoch sa neuplatňuje možnosť doplniť si vzdelanie až počas výkonu funkcie. Z uvedeného vyplýva, že kvalifikovaná bude až po ukončení špecializačného vzdelávania zo školskej psychológie.

Jana Bakova
skolsky psycholog

a mohli by sme ju teda zamestnat ako nekvalifikovanu, s tym, ze ked skonci to specializacne vzdelavanie bude preradena ako kvalifikovana?

Maria Pavlikova
Školský psychológ

V predchádzajúcej odpovedi som Vám uviedla, že pri odborných zamestnancoch sa neuplatňuje možnosť doplniť si vzdelanie počas výkonu funkcie. Kvalifikovaná bude až po ukončení špecializačného vzdelávania zo školskej psychológie. Školský psychológ bez predpísaného vzdelania, to asi nie. Neodporúčam ju prijať, ale zodpovedný je riaditeľ.