3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Evian
Skolsky psycholog

Dobry den. Mam vzdelanie VŠ II. stupna v odbore vychovavatel so statnou skuskou z psychologie a pedagogiky (r.1998). Pracovala som 2 roky v DED a ostatne 3 roky ako pedagogicka asistentka na ZŠ. Planujem zacat DPŠ v skratenej forme na UKF v Nitre s didaktikou psychologie a didaktikou pedagogiky. Moj predpoklad je, ze budem kvalifikovana na vyucovanie tychto predmetov na SŠ. Ak by som potom absolvovala este rozsirujuce studium skolskej psychologie, mohla by som byt kvalifikovana skolska psychologicka na ZŠ ? Je takyto postup v studiu mozny?

Maria Pavlikova
Školsksý psychológ

Kvalifikačné predpoklady pre učiteľov stredných škôl sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 1 a pre školských psychológov v prílohe č. 10. Máte skončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore vychovávateľ. Predpokladám, že je pedagogického zamerania. V tom prípade nie je potrebné absolvovať DPŠ v skrátenej ani inej forme. Ako vychovávateľka nie ste kvalifikovanou učiteľkou žiadneho predmetu ani na základnej ani na strednej škole. O možnostiach Vami navrhovaných kombinácií vzdelaní sa musíte informovať na vysokej škole, prípadne požiadať o stanovisko MŠVVaŠ SR.

Evian
Skolsky psycholog

Dakujem za odpoved. Ak by som chcela ucit, musela by som si urobit DPS, a neskor zacat rozsirujuce studium nejakeho predmetu. Preto som pisala, ze by som si mala urobit DPS skratenu formu ( kedze mam statnicu z psychologie a pedagogiky, tak DPS by bolo z didaktik tychto predmetov). Hladam nejaku moznost studia, bez toho, aby som znova musela absolvovat Bc. a Mgr. studium. Ako mam dalej postupovat, aby som mohla ucit?