8 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Evian
Skolsky psycholog

Dobry den. Mam vzdelanie VŠ II. stupna v odbore vychovavatel so statnou skuskou z psychologie a pedagogiky (r.1998). Pracovala som 2 roky v DED a ostatne 3 roky ako pedagogicka asistentka na ZŠ. Planujem zacat DPŠ v skratenej forme na UKF v Nitre s didaktikou psychologie a didaktikou pedagogiky. Moj predpoklad je, ze budem kvalifikovana na vyucovanie tychto predmetov na SŠ. Ak by som potom absolvovala este rozsirujuce studium skolskej psychologie, mohla by som byt kvalifikovana skolska psychologicka na ZŠ ? Je takyto postup v studiu mozny?

Maria Pavlikova
Školsksý psychológ

Kvalifikačné predpoklady pre učiteľov stredných škôl sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 1 a pre školských psychológov v prílohe č. 10. Máte skončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore vychovávateľ. Predpokladám, že je pedagogického zamerania. V tom prípade nie je potrebné absolvovať DPŠ v skrátenej ani inej forme. Ako vychovávateľka nie ste kvalifikovanou učiteľkou žiadneho predmetu ani na základnej ani na strednej škole. O možnostiach Vami navrhovaných kombinácií vzdelaní sa musíte informovať na vysokej škole, prípadne požiadať o stanovisko MŠVVaŠ SR.

Evian
Skolsky psycholog

Dakujem za odpoved. Ak by som chcela ucit, musela by som si urobit DPS, a neskor zacat rozsirujuce studium nejakeho predmetu. Preto som pisala, ze by som si mala urobit DPS skratenu formu ( kedze mam statnicu z psychologie a pedagogiky, tak DPS by bolo z didaktik tychto predmetov). Hladam nejaku moznost studia, bez toho, aby som znova musela absolvovat Bc. a Mgr. studium. Ako mam dalej postupovat, aby som mohla ucit?

Lucka3
Zaradenie školského psychológa do platovej triedy

Dobrý deň, rada by som sa informovala, do akej platovej triedy budem zaradená, keď budem prijatá na pozíciu školský psychológ. Vzdelanie požadované vyhláškou mám (špecializačné štúdium Školskej psychológie), ale nikdy som to nevykonávala. Mám dlhoročnú prax ako učiteľka psychológie (na čo mám tiež kvalifikáciu) a 1. kvalifikačnú skúšku s témou práce školského psychológa. 2. atestáciu mám ako učiteľka. Prišla som o prácu a plánujem sa zamestnať ako školský psychológ. Neviem, aké budem mať platové zaradenie. Platí mi aj príplatok za profesijný rozvoj, ktorý som mala vo výške 12% z platovej tarify ako súčasť posledného funkčného platu v decembri 2019? Vopred ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Zaradenie školského psychológa do platovej triedy

Pri Vašom zaradení do kariérového stupňa možno využiť § 29 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z. z. a zaradiť Vás do kariérového stupňa samostatný psychológ, t. j 7. platová trieda. Nedovolím si uplatniť § 30 ods. 1 písm. b) uvedeného zákona, ä8. platová trieda) bolo by to potrebné odkonzultovať s riaditeľom, prípadne na MŠVVaŠ SR. Čo sa týka príplatku za profesijný rozvoj, ktorý ste mali vyplácaný v kategórii učiteľ , pre kategóriu odborného zamestnanca sa vyplácať nebude.

Lucka3
Zaradenie školského psychológa do platovej triedy

Ďakujem pekne za odpoveď.

Martuška357
Učiť v MŠ

Dobrý deň, rada by som sa opytala. Mám ukončenu Strednú odbornú školu ale veľmi ma to ťaha k deťom, konkretne do materskej školy. Čo musím urobiť aby som mala dostačujúce vzdelanie? Ďakujem.

Maria Pavlikova
Učiť v MŠ

Okrem predpokladov, ktoré sú uvedené v zákone č. 138/2019 Z. z., predovšetkým od § 9 do § 18, musíte spĺňať kvalifikačný predpoklad uvedený vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 1/2020 Z. z., príloha č. 1, 1. diel I. časť.