5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
mzdárka3
Školský psychológ na základnej škole

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu ohľadom školského psychológa. Na škole zamestnávame školského psychológa, ktorý je zaradený ako odborný zamestnanec. Ak by daný zamestnanec vykonal prvú a druhú atestáciu pre odborného zamestnanca, bude preňho táto atestácia nahradená špecializovaným atestačným vzdelávaním z oblasti školskej psychológie, nakoľko je vyštudovaný psychológ?

Ďakujem za radu.

Maria Pavlikova
Školský psychológ na základnej škole

Poprosím inak naformulovať otázku. Ak má odborný zamestnanec vykonanú prvú a druhú atestáciu prečo by sa mala nahrádzať špecializovaným atestačným vzdelávaním.

mzdárka3
školský psychológ na základnej škole

Ospravedlňujem sa za nesprávne sformulovanú otázku. Zaujíma ma, ak daný zamestnanec vykonáva školského psychológa či nepotrebuje nejaké špecializované vzdelávanie, aby bol kvalifikovaným školským psychológom, alebo mu stačí vykonať prvú alebo druhú atestáciu pre odborných zamestnancoch a tým sa posunie o triedu vyššie tabuľkovo.

Maria Pavlikova
školský psychológ na základnej škole

Napíšte, aké vysokoškolské vzdelanie má Váš odborný zamestnanec - školský psychológ, vrátane konkrétnych štátnych skúšok a pre akú kategóriu vykonal prvú a druhú atestáciu..

Saskia2
2.atestacia, školský psychológ

Dobrý deň, rada by som dostala odpoveď na moju otázku. Pracujem na ZŠ ako učiteľka a školská psychologička. Dňa 5.12.2019 som absolvovala atestačnú skúšku a získala som Osvedčenie o 2. atestácii ako školský psychológ. Mám 12 rokov praxe, ale 2. atestáciu mi nechcú uznať, ptetože som 1. atestáciu mala priznanú v kategórii učiteľ. Na MPC moju žiadosť prijali v júni 2019, poslala som všetky doklady a splnila som predpoklady pre vykonanie 2.atestácie. Aspoň som si to myslela. Doklad o 2. Atestácii mám, ale škola ho neakceptuje zo spomínaných dôvodov. Moja otázka znie: Ako mám byť zaradená, do akej platovej triedy, keď som vykonala 2.atestáciu ako školský psychológ, ale doteraz som bola zaradená ako samostatný psychológ.