4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Teacherl
Špecializačné vzdelávanie triedneho učiteľa

Dobrý deň,
pracujem 8 rokov na pozícii učiteľka v ZŠ.
Ako triedna učiteľka pracujem 3 roky. Riaditeľka ma informovala, že ak nepracujem ako triedna učiteľka dlhšie ako 10 rokov musím si zo zákona urobiť špecializačné vzdelávanie pre triedneho učiteľa do konca roka, pretože inak nemám nárok na príplatok triedneho učiteľa.
Je to takto zadefinované v zákone? Ak si túto vzdelávaciu povinnosť nesplním do konca roka je možné stiahnuť mi príplatok za triednu učiteľku?
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Maria Pavlikova
Špecializačné vzdelávanie triedneho učiteľa

Dobrý deň,
výkon špecializačnej činnosti triedneho učiteľa je spojený s nárokom na príplatok za túto činnosť. podľa § 13b zákona č. 553/2003 Z. z. Ak neabsolvujete špecializačné vzdelávanie ako to vyžaduje pani riaditeľka, neznamená to, že Vám neposkytne príplatok za činnosť triedneho učiteľa, ale odoberie Vám poverenie a triednym učiteľom nebudete. Činnosť triedneho učiteľa môže vykonávať aj začínajúci učiteľ, ktorý určite špecializačné vzdelávanie nemôže absolvovať. Doteraz som sa s takýmto postojom nestretla. Prihláste sa čo najskôr na špecializačné vzdelávanie.

Dolina
triedny učiteľ

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či triedny učiteľ na 1.stupni musí absolvovať špecializačné vzdelávanie, aby mohol zastávať pozíciu " triedny učiteľ ". Ďakujem.

Maria Pavlikova
triedny učiteľ

Dobrý deň,
zákon č. 138/2019 Z. z. neuvádza povinnosť, ale iba možnosť absolvovať špecializačné vzdelávanie na výkon činnosti triedneho učiteľa.