7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Janakovacova
Sprístupnenie informácií

Bývalý zamestnanec si zo Zak.211 podal žiadosť o sprístupnenie informácií o svojich výplatných páskach od začiatku prác.pomeru,t.j.spolu 168 pások.K dispozícii v elektronickej podobe máme pásky od r. 2019,keďže vtedy sme uzatvorili zmluvu s novou firmou na mzdy,ostatné sú v papierovej podobe v archíve.Ma zamestnanec nárok na sprístupnenie informácie svojich osobných spisov,ktoré už má sprístupnené každý mesiac vo svojej emailovej schránke? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Sprístupnenie informácií

Dobrý deň,
Váš zamestnanec má alebo mal k dispozícii svoje výplatné pásky. Neriešila by som, či má nárok na sprístupnenie tejto informácie, ale v zákone existuje možnosť odmietnuť poskytnutie informácie. Čítali ste zákon č. 211/2000 Z. z.? Mali by ste mať vypracovanú aj vnútornú smernicu.

Janakovacova
Sprístupnenie informácií

Ďakujem Vám za odpoveď.Som vo funkcii riaditeľky mesiac. Čítala som,že ak to nepodlieha zhromažďovanie informácií,ktoré škola nemá k dispozícii,môžme odmietnuť,len zo zákona máme povinnosť 10 ročnej archivácia podľa registraturneho poriadku.Tak som nevedela,či môžem odmietnuť. Ďakujem za Váš čas a ochotu.

Janakovacova
Sprístupnenie informácií

Prosím Vás,môžem sa podľa Vás odvolať na Zak.211/2000 paragraf 7 (1) ,že výplatnej pásky boli zasielané mailovú poštou?

Maria Pavlikova
Sprístupnenie informácií

Dobrý deň,
ak nepoznáte dobre zákon, stojí to za to s niekým sa poradiť. Skúste na regionálnom úrade školskej správy. Treba identifikovať, či je to oprávnená osoba, či výplatné pásky sú takými informáciami, na ktoré sa zákon vzťahuje a potom odmietnutie poskytnutia informácii. Ja s týmto zákonom už niekoľko rokov neprichádzam do styku, tak berte moje informácie len ako malú pomoc. Niekedy je dobre riadne skontrolovať jeho žiadosť či má všetky náležitosti podľa zákona. Stačí malý nedostatok, vtedy sa nemusíte žiadosťou zaoberať. Viac Vám neviem poradiť.

nikuska86
Riaditeľ MŠ

Dobrý večer,
prosím o radu, môže sa pedagogický zamestnanec - učiteľ prvého stupňa základnej školy - samostatný- bez atestácie s praxou 14 rokov uchádzať o pozíciu riaditeľa MŠ? Zamestnanec má dosiahnuté vysokoškolské vzdelanie II.stupňa "Predškolská a elementárna pedagogika". Ďakujem

Maria Pavlikova
Riaditeľ MŠ

Dobrý deň,
predškolská a elementárna pedagogika je plnením kvalifikačného predpokladu pre učiteľku materskej školy a teda aj pre riaditeľku materskej školy.