4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Majana
Triednictvo a pracovný úväzok

Dobrý deň,
učím na strednej škole. Mám v rozvrhu 20 hodín vyučovacej povinnosti, robím výchovného poradcu a som triednou učiteľkou v jednej triede.
Za výchovné poradenstvo bola mi uznaná k tým 20 hodinám 1 hodina naviac (malá škola), teda spolu 21 vyučovacích hodín. Do plného pracovného úväzku učiteľa strednej školy mi chýba 1 vyučovacia hodina.
Môžem mať pracovnú zmluvu na plný pracovný úväzok? Vraj sa mi budú počítať triednictvo za 1 vyučovaciu hodinu. Alebo budem musieť mať pracovnú zmluvu na skrátený úväzok, t.j. 95% úväzok?
Zatiaľ nemám platový výmer (oznámenie o výške a zložení funkčného platu).
V prípade, že mi započítajú triednictvo do pracovného úväzku, myslím si, že nebudem mať nárok na príplatok za prácu triedneho učiteľa.
Mám pravdu, že v prípade, že ak mi započítajú triednictvo do plného pracovného úväzku, nemôžu mi predsa znížiť tarifny plat (platová tarifa + za odpracované roky).
V prípade, že triednictvo mi nemôžu započítať ako vyučovaciu hodinu, budú musieť dať dodatok k pracovnej zmluvy, v ktorom bude uvedený pracovný úväzok 95%, 21 vyučovacích hodín, týždenný pracovný čas cca 39.5 hod.?
Ďakujem vopred za odpoveď.

Maria Pavlikova
Triednictvo a pracovný úväzok

Dobrý deň,
za špecializovanú činnosť triedneho učiteľa sa neupravuje pracovný úväzok, parí Vám príplatok za výkon špecializovanej činnosti. Postup zamestnávateľa ja neviem ovplyvniť. Vo Vašej škole sa neuplatňuje 37,5 hod týždenný pracovný čas ?

Majana
Triednictvo a pracovný úväzok

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď.
Uplatňuje sa 37.5 hod. týždenný pracovný čas. To som zle uviedla, že keď budem mať 21 vyučovacích hodín tak týždenný pracovný čas bude správne 35,5 hod. (v pôvodnej otázke nesprávne uvedené 39,5).
Mňa ale zaujímalo, či triednictvom by som mohla mať plný pracovný úväzok (22 vyučovacích hodín). Ale to asi sa nedá.
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Triednictvo a pracovný úväzok

Dobrý deň,
už som Vám odpovedala. Za triednictvo sa hodina nepridáva.