7 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
helenaka
Triednictvo a prázdniny

Dobrý deň p. Pavlíková
chcela by som sa spýtať na príplatok za triednictvo maturitných tried. Po vykonaní maturity môžem triednym, ktorí mali maturantov zrušiť príplatok za triednictvo? Je to v poriadku?
Ďakujem

Maria Pavlikova
Triednictvo a prázdniny

Zvyčajne na začiatku školského roka riaditeľ školy poveruje jednotlivých učiteľov výkonom špecializovanej činnosti triedneho učiteľa pre nasledujúci školský rok, ktorý trvá do 31. 8. Tento príplatok sa vypláca aj počas dovolenky a dokonca sa nekráti ani pri skrátenom pracovnom úväzku. Cez školské prázdniny väčšina učiteľov nevykonáva činnosť triedneho učiteľa a príplatok za činnosť triedneho učiteľa sa neodoberá. Nevidím dôvod, aby ste tak urobili práve učiteľom, ktorí boli triedni v tzv. maturitných triedach.

radka gregorova
príplatky a prázdniny

Dobrý deň.
Prosím informáciu, či môže zriaďovateľ počas počas dovolenky (cez prázdniny) nevyplatiť:
1. zvýšenie platovej tarify za odpracované roky
2. príplatok za triednictvo
3. osobný príplatok
Ďakujem.

Maria Pavlikova
Príplatky a prázdniny

Na Vašu otázku je odpoveď vyššie ešte z roku 2016. Platí rovnako. Príplatky za triednictvo za vypláca po dobu školského roka, t. j. od 1. 9. do 31. 8. nasledujúceho roka. Osobný príplatok sa vypláca za pracovné výsledky a zvýšenie platovej tarify za odpracované roky za každý odpracovaný rok. Nie je dôvod tieto príplatky odoberať počas doby čerpania dovolenky. Skôr by som povedala, že je to porušenie zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní.

radka gregorova
príplatky a prázdniny

Ďakujem

Ingi21
Triednictvo v maturitných triedach

Dobrý deň pani Pavlíková, aj my na škole riešime problém ohľadne triednictvo v maturitných ročníkoch. Pýtala som sa našej pani riaditeľky, prečo už nemáme platené triednictvo od 1.6. a odpoveď bola taká, že zanikla už trieda, nemáme už žiadne triednické povinnosti a ona preto nevidí dôvod nám platiť príplatok za to. Chcem sa ale spýtať, či má na to práve ,ak áno podľa akého zákona postupovala, lebo mne nevedela na to odpovedať a ak nie, tak ako jej potom dokázať, že nám predčasne odobrala príplatky. Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Triednictvo a prázdniny

Neviem podľa akého zákona postupovala Vaša pani riaditeľka, ani nie som s ňou v kontakte, ale odpovedala som na rovnakú predchádzajúcu otázku, ktorá je dostupná.