Škola a rodina
„Učiace sa Slovensko“ bude predmetom ďalšej verejnej diskusie

Konzultačný proces k Národnému programu rozvoja výchovy a vzdelávania „Učiace sa Slovensko“ pokračuje ďalším stretnutím autorov dokumentu s odbornou a širokou verejnosťou. Konať sa bude v pondelok 24. apríla 2017 v priestoroch Auly Ekonomickej univerzity v Bratislave (Dolnozemská cesta 1).
Na verejnom prerokovaní sa okrem autorov dokumentu zúčastní aj minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan.
Verejné fórum sa začne o 15.00 hod. diskusiou k regionálnemu školstvu, následne ju o 17.15 hod. vystrieda téma vysokého školstva. Ide tak v poradí už o druhý verejný okrúhly stôl, na ktorom je možné verejne pripomienkovať materiál „Učiace sa Slovensko“ a ďalší zo série viacerých odborných stretnutí, ktoré prebiehajú na samostatných stretnutiach. Prvé verejné prerokovanie sa uskutočnilo dňa 8. apríla 2017 v Divadle Aréna. Rezort školstva chce takýmto spôsobom ponúknuť odborníkom a širokej verejnosti čo najširší priestor, ako ovplyvniť finálnu podobu tohto zásadného dokumentu.
Chcete si prečítať článok až do konca?
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre získanie benefitov Školského portálu
Len prihlásení užívatelia môžu využívať všetky benefity Školského portálu:
- denne aktualizované spravodajstvo z oblasti vzdelávania na Slovensku,
- informácie o pripravovaných odborných konferenciách a bezplatných školeniach pre pedagógov,
- kaleidoskop prírodných vied – tematicky zamerané aktivity na stiahnutie pre učiteľov ZŠ prírodovedných predmetov,
- námety na edukačné aktivity na stiahnutie pre materské školy v súlade so ŠVP pre MŠ,
- odborné články na špecifické témy od Ing. Jarmily Belešovej, odborníčky v oblasti personalistiky pre školy,
- prehľady aktualizovaných správ pre zriaďovateľov škôl a školských zariadení,
- ukážkové testy na stiahnutie zo slovenského jazyka a literatúry pre 2. stupeň ZŠ,
- aktivity na stiahnutie pre žiakov so špecifickými poruchami učenia,
- súťaže o zaujímavé ceny,
- prístup do fóra – možnosť diskusie s kolegami-pedagógmi.