4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
mirnabregovska
Ukončenie pracovného pomeru

Dobrý deň.
Chcem sa informovať o možnosti ukončiť pracovný pomer učiteľke MŠ,ktorá nastúpila v r.2008 do trvalého prac.pomeru,bez skúšobného pomeru,s praxou pol roka v súkromnej MŠ.P.Učiteľka má iba nadstavbové štúdium pre pracovníkov predšk.zariadení.Adaptačné vzdelávanie ukončila neúspešne.Svoje prac.povinnosti zanedbáva,o vých.vzdel.procese ani nehovorím.P.riaditeľka má už peknú kopu písomných záznamov,a vďaka tomu i prístupu p.uč. podala žiadosť zamestnávateľovi o rozviazanie prac.pomeru.Ten s tým,nesúhlasí.A zákon 317/2009 sa jej netýka.Ako postupovať dalej?Trpia hlavne deti!
Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Ukončenie pracovného pomeru

Pani učiteľka zanedbáva svoje povinnosti, neukončila adaptačné vzdelávanie, dala žiadosť o skončenie pracovného pomeru a zamestnávateľ s tým nesúhlasí ? Pravdepodobne ide o MŠ bez právnej subjektivity. Ak dala žiadosť o skončenie pracovného pomeru, t. j. návrh na skončenie pracovného pomeru dohodou. zamestnávateľ s tým nemusí súhlasiť. Plynie jej výpovedná doba a pracovný pomer skončí po jej uplynutí. Neuvádzate presné údaje o dĺžke trvania pracovného pomeru, rok 2008 má 366 dní a ani dátum, kedy podala žiadosť o skončenie pracovného pomeru. Výpovedná doba je pravdepodobne 2 mesiace a začína plynúť 1. dňa kalendárneho mesiaca po doručení výpovede alebo žiadosti o skončenie pracovného pomeru.

mirnabregovska
ukončenie pracovného pomeru

Dobrý večer..
ups,ospravedlňujem sa,napísala som to dosť "špecificky"..
Otázka bola -p.riaditeľka dala návrh na ukončenie prac.pomeru..a s tým nesúhlasí zamestnávateľ.Pracovný pomer vznikol od januára 2008,v decembri nastúpila p.uč. na materskú dovolenku,z ktorej sa vrátila v marci 2012.Je to ťažké,zároveň hrozné,že takáto p.uč. vôbec pôsobí v školstve,a nevieme čo dalej...Dotyčná naopak je veľmi sebaistá,spokojná ...ani neviem nájsť vhodné slová....ďakujem za odpoveď. Mirna

Maria Pavlikova
Ukončenie pracovného pomeru

Vrátim sa k Vašej otázke - nesúhlasí zamestnávateľ, určite myslíte, že nesúhlasí zamestnanec. Neviem ako by som Vám poradila, určite sa to nedá len tak cez fórum zaujať stanovisko.