9 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Iveta Milanová
Uplatnenie kreditov

 Pekný deň,

som učiteľka v materskej škole a "vyrovnáva" sa mi plat( boli sme v 9-ke). Moja otázka: Môže to byť legislatívny problém pri uplatňovaní kreditov? 

Ďakujem

Iveta

Ludmila Hruskova
kreditový príplatok

Kreditový príplatok sa z vyrovnania platu ( podľa § 32b.) neodpočítava, ale o jeho výšku sa zvyšuje funkčný plat.

Mgr.Katarina_De...
priznanie a výška kreditového príplatku

Prajem dobrý deň,
táto téma sa dotýka aj mňa. V júni 2010 som získala 30 kreditov. Vyplácanie mi určil zriaďovateľ od 1.9.2010 zo sumy, o ktorú sa mi funkčný plat vyrovnáva.Od 1.1.2012 by som mala mať za ďalšie získané kredity spolu 12% príplatok. Zákon hovorí: kreditový príplatok prináleží podľa §14 ods. 2 zákona 553/2003 vo výške 6 alebo 12% z platovej tarify platovej triedy a pracovnej triedy do ktorej je pedagogický pracovník zaradený.
Zaujímalo by ma, či prvých 6% som mala dostať od 1.7.2010 /zákon uvádza, že vyplácanie je od 1. dňa nasledujúceho mesiaca/a vlastne o akú výšku ide, ak som zaradená do 10. platovej triedy pracovná trieda 1 a mám v tom čase 25-ročnú prax, pretože je rozdiel či dostanem 33 eur alebo 39 eur.
Ak od 1.1.2012 mala by som mať 12%, tak je to z 555 eur alebo 674eur podľa 26 odrobených rokov?
Zo zákona mi vyplýva, že za dva mesiace mi chýba kreditový príplatok a vlastne žiadne navýšenie. Ak mám pravdu môžem žiadať o ušlú mzdu?
Ďakujem

Ludmila Hruskova
Kreditový príplatok

Kreditový príplatok sa vypočítava z platovej tarify pracovnej triedy.Vo Vašom prípade, keďže ste zaradená v 10.platovej a 1.pracovnej triede, kreditový príplatok sa Vám vypočítava zo sumy 555,-€ (stupnica platových taríf platná od 1.1.2012). Odpracované roky s tým nemajú nič spoločné.

Iveta Milanová
Kreditový príplatok

Chcem poďakovať za reakciu,i keď je to teraz už neaktuálne( pred časom som mala problém s prihlásením ). Ešte raz ďakujem.

Nadka Paucova
Kreditový príplatok

Dobrý deň,
mám zmenenú praconú zmluvu, zo 100% na 68,18%.
Je to správne, ak adekvatne k zníženiu pracovného uväzku, sa mi znižil aj kreditový príplatok?
Ďakujem za odpoveď

Annina
kreditový príplatok

Je to správne. Jediný príplatok ktorý sa nekráti podľa úväzku je príplatok za triednictvo.

Učiteľka 123
Uznanie atestácie

Dobrý deň. Chcem sa spýtať či mi nevznikol nárok na uznanie 1.atestacie ak som si doplnila aprobaciu predmetu počítačové siete.
Ďakujem.

Maria Pavlikova
Uznanie atestácie

Napriek tomu, že nepíšete žiadne konkrétne údaje, môžem skonštatovať, že v decembri 2019 doplnením aprobácie predmetu počítačové siete ste nezískali náhradu atestácie.