3 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
SOSkola
uvádzajúci pedagogický zamestnanec

Dobrý deň, uvádzajúci zamestnanec spĺňa podmienky § 31 ods. 3 zákona 138/2019 PZ s I. atestáciou. Podľa § 35 ods. 4 na výkon špecializovanej činnosti by mal absolvovať aj špecializačné vzdelávanie, ak nespĺňa prechodné ustanovenie § 87 ods. 6.
Ak zamestnanec nemal špecializačné vzdelávanie (január 2022) a vykonával uvádzajúceho PZ, je celý proces adaptačného vzdelávania potvrdený riaditeľom školy platný? PZ môže si vzdelávanie doplniť dodatočne? Ďakujem

Maria Pavlikova
uvádzajúci pedagogický zamestnanec

Dobrý deň,
pekne ste si to naštudovali a v budúcnosti postupujte podľa uvedených paragrafov. Prebiehajúce alebo ukončené adaptačné vzdelávanie s pedagogickým zamestnancom je platné. Teda podľa mňa.

SOSkola
uvádzajúci pedagogický zamestnanec

Pri prijímaní nového PZ - začínajúceho si myslím, že dodržanie zákonitostí uvádzajúceho PZ s I. atestáciou nie je problém, ale nájsť aj PZ, ktorý spĺňa požiadavku so špecializačným vzdelávaním problém je, nakoľko si to hradí sám, zhodnotené to má iba v danom čase a škola by potrebovala aspoň za každú predmetovú komisiu 1 PZ, resp. aspoň školy v rámci okresu.