4 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
zsmstrstin
Uväzok účtovníčky v MŠ

Zriaďovateľ podal projekt na rozšírenie MŠ o 1 triedu. Vzniká nám tak problém s pani účtovníčkou, ktorá má dnes, keď su v MŠ 2 triedy uväzok 18%. Pamätám si, že podľa nejakého usmernenia je úväzok účtovníčky závislýna počte tried v MŠ a je to 9% za triedu. Ja by som jej ten úväzok automaticky zvýšila so zriadením 3 triedy. Zriaďovateľ však toto chce právne doložiť - usmernením, vyhláškou... viete mi poradiť, či je to tak a ako postupovať voči zriaďovateľovi? Ďakujem.

Maria Pavlikova
Uväzok účtovníčky v MŠ

O žiadnom takom usmernení úväzku účtovníčky ja neviem. Neviem ani aký súvis by mala s počtom tried.

skola210
Úväzok účtovníčky

Dobrý deň, a prosím Vás podľa čoho sa vypočíta úväzok účtovníčky? Podľa počtu žiakov? Podľa počtu učiteľov? Ako postupujete pri určovaní výšky úväzku? Ak účtovníčka je jediná administratívna sila v škole, t. j. robí aj sekretárku aj účtovníctvo aj rozpočtovníctvo aj mzdy aj personalistiku? Ďakujem.

J. Sýkora
Úväzok účtovníčky

Dobrý deň, pracovný úväzok odborného zamestnanca mimo pedagogickej činnosti nie je toho času riešený normatívnym právnym aktom a teda pracovný úväzok spočíva na dohode zmluvných strán (zamestnanca a zamestnávateľa) podľa pokrytia pracovných úloh v zmysle pracovnej zmluvy.