6 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
regenta
Uznanie kreditov za statnicu u odborneho zamestnanca

Dobrý deň, pracujem v školstve ako odborný zamestnanec mam vseobecnu aj odbornu statnu jazykovu skusku - je mozne ziadat za ne kredity u riaditela skoly/a kolko kreditov, ak skusky boli vykonane v r. 2004 a co je potrebne dolozit, ide o specialnu skolu, CSPP, k 1.3.2014 mi u aktualneho zamestnavatela pri podpise zmluvy boli uznane tri roky praxe, je mozne dostat kreditovy priplatok i spatne- za obdobie od dovrsenia tretieho roku praxe?

Maria Pavlikova
Uznanie kreditov za statnicu u odborneho zamestnanca

Za vykonanie štátnej jazykovej skúšky získa odborný zamestnanec v súlade s § 47 ods. 1, písm. b) a § 47a ods.5 zákona č. 317/2009 Z. z. 60 kreditov. Osvedčenie vydá riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia po predložení vysvedčenia o vykonanej štátnej jazykovej skúške na jazykovej škole, ktorá má na to oprávnenie. Vyplácať kreditový príplatok, na ktorý vznikol nárok, samozrejme, možno aj spätne od vzniku nároku.

regenta
Dakujem za odpoved, je

Dakujem za odpoved, je potrebne davat aj formalnu ziadost?

Maria Pavlikova
Uznanie kreditov za jazykovú skúšku

Zákon neurčuje žiadnu formálnu žiadosť, ale v praxi sa zaužívalo, že zamestnanec žiadosť napíše. Ak riaditeľ kredity prizná, vypôláca kreditový príplatok a keď ich neprizná, musí vystaviť list s odôvodnením a vtedy je vhodné, keď je aj žiadosť. Písomnú žiadosť si podajte s priloženým vysvedčenia.

Hilda Hajlová
Možnosť dodatočného preplatenia kreditov

Prosím o informáciu (riaditeľ mi po 2 rokoch pozastavil preplácanie z 82 kreditov neche preplatiť nič napriek tomu, že spĺňam všetky potrebné náležitosti) Prosím o informáciu, či v budúcnosti mám šancu, že dostanem preplatené platné kredity a do akej doby mám nádej. Kredity mi platia ešte 5 rokov.

Maria Pavlikova
Možnosť dodatočného preplatenia kreditov

Na Vašu otázku Vám ja dám ťažko odpoveď. Doba platnosti kreditov je vyznačená na osvedčení a postup Vášho riaditeľa je neštandartný. Ak riaditeľ kredity uznal a mali ste vyplácaný kreditový príplatok a nedošlo u Vás k zmene kategórie, podľa mňa nebol dôvod na pozastavenie vyplácania kreditového príplatku. Uznané kredity a kreditový príplatok sa potom považuje za nárokovú zložku funkčného platu a ministerstvo školstva nekráti mzdové prostriedky na jeho vyplácanie. Svoj problém musíte riešiť s riaditeľom, ale dobu platnosti kreditov nie je oprávnený predlžovať ani skracovať.