2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
alena891
uznanie kvalifikácie

Dobrý deň.
Pracujem ako asistentka učiteľa v ZŠ od r.2019. Mám ukončenú VŠ 2.stupňa nepedagogického smeru ( Manažment v malom a stredom podnikaní). Od roku 2021 mám ukončenú aj DPŠ Učiteľstvo profesijných predmetov. Doteraz som bola vedená ako kvalifikovaný pedagogický zamestnanec, ale od tohto šk. roka mi bolo oznámené, že nemôžem byť vedená ako kvalifikovaná, keďže nemám na asistenciu potrebnú kvalifikáciu, t.j. pôjdem aj o platovú triedu nižšie.
Rada by som sa Vás spýtala, či naozaj učiteľ, ktorý môže učiť na SŠ ekonomické predmety nie je kvalifikovaný, aby mohol robiť asistenta.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
uznanie kvalifikácie

Dobrý deň,
kvalifikačné predpoklady pre pedagogických asistentov sú uvedené vo vyhláške MŠVVaŠ SR č. 173/2023 Z. z., príloha č. 6. Vaše vzdelanie je uvedené pod 6. bodom, kde je rovnako uvedené, že musíte absolvovať okrem doplňujúceho pedagogického štúdia, ktorým získate kvalifikačný predpoklad na pracovnú činnosť učiteľa, ktoré ste už absolvovali, aj rozširujúci modul DPŠ, ktorým získate kvalifikačný predpoklad na pracovnú činnosť v kategórii pedagogický asistent. Nekvalifikovaná ste boli aj doteraz.