2 príspevky / 0 nový
Posledné pridané
Anonymous
Uznanie prvej atestácie?

Dobry den, mam absolvovane inzinierske studium na elektrotechnickej fakulte katedry Technickej kybernetiky Vysokej skoly technickej v Kosiciach (este v roku 1987). Od vtedy som prakticky neustale pracoval s pocitacmi aj ako tvorca sofveru. Na strednej skole vyucujem informatiku od 1.9.2005. DPS som ukoncil v roku 2007 (pedagogická sposobilost na vyucovanie predmetu informatika na strednych skolach). Dufal som, ze v tomto roku od 1.9. 2010 mi bude priznana I. atestacia (za DPS a 5 rokov pedag.praxe). Pozorne som si prestudoval ustanovenie § 61 ods. 7 zákona č. 317/2009 Z. z. a ostal som bohuzial dost sklamany z dovodu jej nepriznania a dovolim si tvrdit ze som aj znevyhodneny z pohladu, ak to porovnam so svojimi niektorymi kolegami, ktorym I.atestacia pred 1.11.2009 priznana bola. Chcel by som sa Vas zaroven opytat ci na zaklade ustanovenia § 6 ods. 2 písm. b) zákona č. 553/2003 Z. z. mi moze zapocitat zamestnavatel prax - do pedagogickej praxe, samozrejme najviac v rozsahu dvoch tretin mojej predchadzjucej praxe, kde som pracoval v odbore, ktory na skole vyucujem - najskor ako mechanik mikroprocesorovych zariadeni (3 roky) a neskor aj ako programator (8 rokov). Ak ano, na koho by som mal konkretne adresovat svoju ziadost. Peters.

raabe
odpoveď

Keďže pisateľ v žiadosti neuvádza v akom študijnom odbore získal vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, nie je možné posúdiť, či spĺňa kvalifikačné požiadavky vzdelania na vyučovanie predmetu informatika. A ak spĺňa kvalifikačné požiadavky, aj v tom prípade po 1.11.2009 nie je možné získanie náhrady kvalifikačných skúšok uznať ako I., resp. II. atestáciu, ak zamestnanec získal náhradu kvalifikačnej skúšky pred 1.11.2009 a podmienky na jej uznanie splnil až po 1.11.2009.

Ak uvedený zamestnanec vykonával činnosť informatika, resp. obdobnú pracovnú činnosť (ako nepedagogický zamestnanec) a vyučuje predmet informatika zamestnávateľ by mu mal uvedený výkon činnosti (bol vykonávaný v obdobnom odbore pracovnej činnosti ako je dojednaný výkon práce v pracovnej zmluve) započítať do započítanej praxe na účely zvýšenia platovej tarify započítať v plnom rozsahu.

odpovedala: Ing. Jarmila Belešová