8 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
Miriam Rolková ...
Uznanie prvej atestacie

Dobry den,

Chcem Vas poprosit o odborne vyjadrenie.
Mam ukoncene vysokoskolske vzdelanie 2.stupna neucitelskeho smeru a statnu jazykovu skusku (vseobecnu na statnej jazykovej skole). Na zaklade tohto vzdelania som teda kvalifikovana na vyucbu Anj (553/2003). Mam doplnene vysokoskolske vzdelania 1.stupna v odbore ucitelstvo Anj/Inf. V maji 2017 som uspesne vykonala 1.atestaciu v odbore Anj. Riaditel mi atestaciu neuznal, nazaradil do 11 triedy a este mi aj zobral kredity, ktore som si uplatnila na vykonanie 1.atestacie. jeho odovodnenie bolo, ze si mam dorobit DPS, a ze ako jazykar s mojou kvalifikaciou ani nemam narok vykonat 1.atestaciu.
Prosim o radu ako mam postupovat, kedze tento postup nie je v sulade so zakonom, podla mojho nazoru.
Dakujem velmi pekne za odpoved.
Miriam Svrckova

Maria Pavlikova
Uznanie prvej atestácie

Na základe vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z. z., príloha č. 1 ste kvalifikovaná na vyučovanie cudzieho jazyka. Z otázky nie je jasné, na ktorej škole, ale kvalifikačné predpoklady na vyučovanie cudzieho jazyka sú veľmi podobné. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa nie je dôležité, pretože na výchovno-vzdelávaciu činnosť učiteľa sa vyžaduje vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa. O atestáciách pojednáva § 49 až § 51 zákona č. 317/2009 Z. z. Riaditeľ školy nemá kompetenciu neuznať atestáciu, ak bola vykonaná k kategórii a podkategórii, v príslušnom stupni vzdelania a pre predmet, na ktorý učiteľ spĺňa kvalifikačné predpoklady. Riaditeľ je povinný vykonanú atestáciu vziať na vedomie a zaradiť Vás do kariérového stupňa učiteľ s prvou atestáciou do 11. platovej triedy. Zobrať kredity a neuznať atestáciu, tak s tým som sa nestretla. Či spĺňate podmienky na vykonanie atestácie posúdila vzdelávacia inštitúcia, kde sa ste o vykonanie atestácie uchádzali. Nie je to v kompetencii riaditeľa školy.

Angie
Náhrada 1. kvalif. skúšky

Dobrý deň, prosím o vysvetlenie, ako je to s uznaním náhrady 1. kvalifikačnej skúšky. Študovala som Pedagogiku MP na PdF UK v BA a ukončila som ju titulom Mgr. v roku 2007. Pracovala som ako učiteľka v ŠZŠ na 1. stupni už počas štúdia (v 2 akademickom roku), teda do roku 2009 som už mala 5 rokov praxe.Štúdium som ukončila s červeným diplomom a pri promócii nám bolo povedané, že si 1. kvalif. skúšku nemusíme robiť. Mám byť teda považovaná za pracovníka s 1. kvalifikačnou skúškou? Je potrebný nejaký doklad o tom, že som splnila podmienky pre náhradu? Alebo nebola niektorá podmienka splnená? Ak naďalej získavam kredity, ako ich môžem uplatniť? Ďakujem za odpoveď.

Maria Pavlikova
Náhrada 1. kvalifikačnej skúšky

Ak je to tak ako píšete náhradu prvej kvalifikačnej skúšky Vám mali uznať v súlade s § 9 ods. 1 písm. d) vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. (od 1 . 11. 2009 je zrušená) v momente, keď boli splnené obidve podmienky – 5 rokov pedagogickej praxe a úspešné ukončenie vysokoškolského štúdia druhého stupňa. najneskôr 30. 10. 2009. Neskôr sa náhrady kvalifikačných skúšok neuznávajú.
Žiadne doklady netreba predkladať. Od roku 2009 je dostatočná doba, aby sa uvedená záležitosť dala do poriadku. Kredity, ktoré získavate predložíte zamestnávateľovi na vyplácanie kreditového príplatku, prípadne ich použijete na vykonanie prvej alebo druhej atestácie.

Stefi
Uznanie 1.atestácie

Dobrý deň.
Poprosila by som o radu pri uznaní 1.atestácie. Mám ukončenú strednú pedagogickú školu v odbore: predškolská pedagogika a ukončené vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa na Prešovskej Univerzite v Prešove: Mgr. v odbore pedagogika /štátnu skúšku som vykonala z pedagogiky I, pedagogiky II, a psychológie som zaradená do platobnej triede 9 som už samostatný učiteľ, v príde ukončenia 1. atestácie budem zaradená do platobnej triedy 10 alebo ostávam v 9 triede? (mám už uznaných 60 kreditov) ďakujem pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Uznanie 1. atestácie

Neuviedli ste Vaše pracovné zaradenie a ani na ktoré vzdelanie sa chystáte vykonať prvú atestáciu ? V ktorej kategórii ste získali kredity ?

Stefi
Uznanie 1.atestácie

Dobrý deň.
Píšem dodatočné informácie.
Mám pracovné zaradenie samostatný učiteľ v predškolskom zariadení.
1. atestáciu chcem vykonať pre predškolské vzdelanie a všetky získané kredity(počet kreditov spolu 60) som nadobudla v kategórií učiteľ pre primárne vzdelávanie ďakujem veľmi pekne za odpoveď...

Maria Pavlikova
Uznanie prvej atestácie

Ste samostatná učiteľka materskej školy na úrovni úplného stredného odborného vzdelania. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa máte iné ako požadované vyhláškou MŠ SR č. 437/2009 Z. z. Kredity ste získali ako učiteľka pre primárne vzdelávanie a atestáciu chcete vykonať pre predškolské vzdelanie, t. j. , to na ktoré spĺňate kvalifikačné predpoklady. Po jej vykonaní ostanete zaradená v 9. platovej triede ako učiteľka materskej školy s prvou atestáciou na úrovni ÚSO vzdelania. Ak Vám riaditeľka náhodou uznala kredity, ktoré neboli určené pre Vašu podkategóriu a vyplácali Vám kreditový príplatok, tak Vám jeho vyplácanie dňom vykonania prvej atestácie ukončia.