5 príspevkov / 0 nový
Posledné pridané
al123123al
Vychovávateľ / asistent / učiteľ na 1. stupni - zaradenie

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom toho, že na jednej škole hľadajú zamestnanca na 3 rôzne prac. pozície, konkrétne - vychovávateľ, asistent učiteľa a učiteľ na ZŠ (1. stupeň).
Študovala som učiteľstvo pedagogiky a psychológie, rok ukončenia 2024, takže by sa jednalo o moje prvé zamestnanie. Žiadosť som si podávala na pozíciu vychovávateľa s tým, že som si myslela, že počas adaptačného procesu budem v 6. platovej triede a následne po adapt. proc. v 7., avšak mi bolo povedané, že z uvedených 3 pozícií si ,,môžem vybrať´´, nakoľko na každej by som bola aj po adapt. procese max. v 6. pl. triede. Je toto zaradenie správne?
Pri učiteľovi na 1. stupni viem, že áno, nakoľko nie som kvalifikovaná, ale ako je to pri vychovávateľovi a asistentovi učiteľa?
Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.

Maria Pavlikova
Vychovávateľ / asistent / učiteľ na 1. stupni - zaradenie

Dobrý deň,
na pozíciu učiteľa základnej školy nespĺňate kvalifikačné predpoklady. Na činnosť vychovávateľa ste kvalifikovaná a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania Vám patrí 7. platová trieda. Na činnosť pedagogického asistenta ste kvalifikovaná a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania Vám patrí 6. platová trieda.

Začínajúca
Platová trieda a započítaná prax

Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom zaradenia do platovej triedy a koľko rokov praxe mi môže byť uznané, keďže som doteraz nepracovala v školstve, no chcem nastúpiť na pozíciu vychovávateľ v ŠKD, prípade pedagogický asistent. Vyštudovala som Predškolskú a elementárnu pedagogiku: Učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo pre školské kluby (Bc.) a Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie (Mgr.). Nepedagogickú prax mám cca 22 rokov + 6 rokov MD+RD. Ďakujem pekne za odpoveď.

Maria Pavlikova
Platová trieda a započítaná prax

Dobrý deň,
ste kvalifikovaný pedagogický asistent aj vychovávateľ školského klubu detí. Ako začínajúci pedagogický asistent budete zaradená do 5. platovej triedy a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania do 6 patovej triedy. Ako začínajúci vychovávateľ budete zaradená do 6. platovej triedy a po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania do 7. patovej triedy. Doba starostlivosti o dieťa sa započítava podľa § 6 ods. 4 písm. c) a odsek 5 zákona č. 553/2003 Z. z. najviac 6 rokov zo súhrnu týchto dôb. Ostanú prax Vám posúdi zamestnávateľa, ale je možné, že pre pedagogickú činnosť Vám ju neuzná.

Začínajúca
Platová trieda a započítaná prax

Ďakujem pekne za Váš čas a odpoveď. Pekný zvyšok dňa prajem.